Xiaomi ponownie numerem 1 w Polsce!

Xiaomi logo

Nie da się ukryć, smartfony Xiaomi w Polsce są szalenie popularne. Firma ta właśnie opublikowała raport z III kwartału tego roku. Okazuje się, że ich smartfony są w naszym kraju, kolejny raz, numerem 1!

Polacy kochają Xiaomi

Według najnowszego raportu na podstawie danych Canalys, Xiaomi kolejny raz króluje w naszym kraju. Już drugi kwartał z rzędu jest liderem w Polsce. Mają aktualnie 29% udziały na rynku smartfonów, co daje przyrost o 2 p. p względem II kwartału. W porównaniu do poprzedniego roku, dostawy wzrosły aż o 157%, a warto zauważyć, że w ubiegłym kwartale wynik ten był niższy o 69 p. p. Jestem w wielkim szoku, jak w ciągu trzech miesięcy ta liczba wzrosła.

wynik Xiaomi Polska

Jak natomiast wygląda sytuacja Xiaomi w Europie Środkowo-Wschodniej? Są na drugiej pozycji, mają 27% udziału na rynku smartfonów w tej części Europy. Z kolei w całej Europie zajmują ostatnie miejsce na podium z wynikiem 19% udziału. To taki sam wynik, jaki uzyskało w tym kwartale Apple, co mnie trochę zaskoczyło.

Zobacz także: Xiaomi prezentuje taniego laptopa na potrzeby e-learningu

Statystyki te mówią jasno, że Polacy kochają Xiaomi. Nic dziwnego, ich smartfony oferują chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. W każdej półce cenowej znajdziemy coś od tego producenta i raczej nie będzie miał zbyt wielu konkurentów w podobnej cenie. Jestem bardzo ciekaw tego, jak ta sytuacja potoczy się dalej w Europie. Czy kiedyś Xiaomi uda prześcignąć się takich gigantów jak Samsung czy Apple także poza granicami naszego państwa? Myślę, że jest na to całkiem spora szansa, o ile Chińczycy nie zwolnią tempa i dalej będą się rozwijać. Czuję, że jeszcze w tym roku uda im się wygrać z Apple, jednak Samsung będzie dla nich trochę cięższym orzechem do zgryzienia. Niemniej, wszystko jest możliwe, a czas pokaże, czy Xiaomi także i tam stanie się królem.

Uważacie, że Xiaomi zasłużyło sobie na pierwsze miejsce na podium w naszym kraju?
Jak myślicie, uda im się niedługo wygrać z konkurencją także w Europie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!