Xiaomi prezentuje Mi TV Lux OLED Transparent Edition czyli telewizor z przeźroczystym ekranem!

Xiaomi prezentuje Mi TV Lux OLED Transparent Edition czyli telewizor z przeźroczystym ekranem!

Mi 10 Ultra oraz Redmi K30 Ultra nie były jedynymi nowościami, które wczoraj Xiaomi zaprezentowało światu. Chiński producent pokazał także zupełnie nowy telewizor, który ma wyróżniać się przede wszystkim przeźroczystym ekranem. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Telewizor Xiaomi z przeźroczystym ekranem

Sprzedaż Mi TV Lux OLED Transparent Edition rozpocznie się w samych Chinach już 16 sierpnia tego roku. Nie spodziewałbym się wprowadzenia tego sprzętu do Europy. Cena w Państwie Środka została ustalona na poziomie aż 49999 juanów czyli około 26910 zł. Oczywiście nie jest to pierwszy telewizor OLED z przeźroczystym wyświetlaczem, ale to właśnie nowość Xiaomi jako pierwsza trafi do regularnej sprzedaży. Mi TV Lux OLED Transparent Edition oferuje przekątną 55 cali oraz rozdzielczość 4K. Producent z Państwa Środka chwali się także jasnością na poziomie aż 1000 nitów, kontrastem 150000:1, pokryciem palety barw DCI-P3 na poziomie 93% oraz odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

Xiaomi prezentuje Mi TV Lux OLED Transparent Edition czyli telewizor z przeźroczystym ekranem!

Nowy telewizor Xiaomi działa pod kontrolą procesora MediaTek 9650, a algorytmy optymalizacyjne mają być wspierane przez sztuczną inteligencję. Jednostka tajwańskiego producenta współpracuje z 3 GB RAM-u, a na dodatkowe aplikację, które możemy instalować w zależności od potrzeb, przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej. Zapewne część z was zastanawia się po co komu telewizor z przeźroczystym ekranem. Mi TV Lux OLED Transparent Edition raczej nie jest urządzeniem stworzonym dla zwykłych użytkowników.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra oraz Redmi K30 Ultra nie trafią na rynek globalny

Xiaomi uważa, że sprzęt ten doskonale sprawdzi się w galeriach sztuki, muzeach czy galeriach handlowych. I ma to sens. Możliwość wyświetlania reklam czy innych treści tak naprawdę z obu stron telewizora powinno robić niesamowite wrażenie. Czy Mi TV Lux OLED Transparent Edition raz na zawsze odmieni rynek telewizorów? Szczerze mówiąc nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków, ale bez wątpienia sprzęt ten jest czymś naprawdę ciekawym!

Co myślicie o Xiaomi Mi TV Lux OLED Transparent Edition? Czy waszym zdaniem inni producenci także w najbliższej przyszłości wprowadzą do sprzedaży telewizory z przeźroczystymi ekranami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!