Xiaomi prezentuje power bank Black Shark 10000 mAh z szybkim ładowaniem

Xiaomi prezentuje power bank Black Shark 10000 mAh z szybkim ładowaniem

Firma Xiaomi nieustannie pracuje nad nowymi produktami i tak naprawdę praktycznie każdego dnia coś nowego trafia na rynek. Tym razem producent z Państwa Środka przygotował dla fanów marki power bank z gamingowej serii Black Shark. Czym sprzęt ten będzie się wyróżniać? Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Xiaomi Black Shark 10000

Wygląd power banka Black Shark w oczywisty sposób nawiązuje do gamingowych smartfonów chińskiego producenta. Sprzęt ten wygląda na coś wyjątkowo wytrzymałego i odpornego na trudy dnia codziennego. I sama firma Xiaomi to potwierdza i podkreśla, że nowy bank energii został wykonany z metalu oraz gumy. Nie zabrakło także zielonych wskaźników LED, które odpowiedzialne są za pokazywanie aktualnego stanu naładowania urządzenia. I tak jak sam wygląd robi naprawdę dobre wrażenie i bez wątpienia wielu potencjalnym klientom może przypaść do gustu.

Xiaomi prezentuje power bank Black Shark 10000 mAh z szybkim ładowaniem

Co ze specyfikacją? Ta tak naprawdę nie zachwyca i niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Xiaomi Black Shark 10000, jak sama nazwa wskazuje, oferuje pojemność 10000 mAh. To, w zależności od pojemności ogniwa w smartfonie, wystarczy na kilka ładowań. Bank energii wspiera szybkie ładowanie o mocy do 18 W, a co za tym idzie nie jest to taka moc jaką wspierają flagowce producenta z Państwa Środka. Power bank otrzymał dwa standardowe porty typu A służące do ładowania urządzeń oraz jeden port USB typu C, który wspiera dwukierunkowe ładowanie. Według zapewnień producenta wystarczy 30 minut ładowania aby naładować Black Sharka 2 Pro do 47%.

Xiaomi prezentuje power bank Black Shark 10000 mAh z szybkim ładowaniem

Zobacz także: Xiaomi Mi 9T Pro debiutuje w Polsce. Cena jest rewelacyjna!

Oczywiście nie mogło zabraknąć różnych technologii zabezpieczających przed przeładowaniem, przegrzaniem czy przepięciami. Power bank Xiaomi Black Shark 10000 został wyceniony w Chinach na 119 juanów czyli około 65 zł. Sprzedaż rozpocznie się zarówno na Mi.com jak i na oficjalnym sklepie Black Shark. Niestety, ale nie spodziewałbym się premiery tego urządzenia w europejskiej dystrybucji, a w tym i w naszym kraju.

Co myślicie o nowym power banku Xiaomi? Czy taki wygląd przypada wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!