Xiaomi produkuje sporą część swoich telefonów w Indiach

Xiaomi produkuje sporą część swoich telefonów w Indiach

Xiaomi kojarzone jest przede wszystkim z Chinami, ale Państwo Środka to nie jedyny rynek, na którym prężnie działa ten producent. Firma rozwija się również bardzo intensywnie w Indiach. Na temat produkcji w tym państwie wypowiedział się Manu Kumar Jain, wiceprezes Xiaomi.

Indie będą produkować telefonu na eksport

W ostatnim wywiadzie dla IANS Manu Jain oznajmił, że Xiaomi ma w Indiach siedem fabryk, które łącznie wytwarzają ponad 99% telefonów sprzedawanych na tym rynku. Podejrzewam, że brane tutaj są również pod uwagę wszystkie telefony Redmi. Xiaomi obecnie współpracuje z tajwańskim oddziałem Foxconn i Singapore Flex, a jeśli chodzi o własne fabryki, to cztery z nich znajdują się w Andhra Pradesh, dwa w Tamil Nadu, a jedna w Noida.

Zobacz też: Pocophone zadziała w 2020 roku. Pora na POCO F2?

Jednocześnie wiecie już skąd takie rozbieżności między produktami na naszym runku, a tymi indyjskimi, na przykład przy wersjach Redmi Note 7. Firma może sobie na to pozwolić skoro modele konkretnie na ten region są wytwarzane w innych fabrykach. Dzięki temu powstają modele dedykowane indyjskim klientom, a sprzedaż rośnie. Sam Manu Kumar Jain podaje w swoim opisie:

India’s most loved technology brand: No. 1 Smartphone, No. 1 Smart TV, No. 1 wearables brand.

Aby Indie stały się globalnym centrum produkcyjnym muszą zacząć konkurować niektórymi krajami. Jeśli do tego dojdzie, będą mogły prawdopodobnie nawet eksportować telefony na szerszą skalę. Na razie postanowiono uruchomić mały program pilotażowy eksportu produkowanych w Indiach telefonów Xiaomi do Nepalu i Bangladeszu. Źródło podaje, że możliwe, iż w Indiach powstanie laboratorium do przeprowadzania globalnych testów standardowych.

Wiemy także, że ładowarki do smartfonów, kable USB i akumulatory są prawie w 100% z Indii. Jeśli chodzi o inteligentne telewizory, powstają one we współpracy z Dixon Technologies w Tirupati, Andhra Pradesh. Natomiast telewizory Xiaomi na rynku indyjskim są w 85% produkowane w kraju.

Warto pamiętać, że Xiaomi musi teraz prężnie działać, ponieważ w Indiach rośnie konkurencja w postaci Realme. Komu kibicujecie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!