Xiaomi Redmi 10A już na horyzoncie! Będzie budżetowo

Redmi 9C
Xiaomi Redmi 9C

Fani tańszych smartfonów mają na co czekać. Otóż do sieci trafiła niepełna specyfikacja smartfona Xiaomi Redmi 10A. Co zaoferuje?

Znamy częściową specyfikację Xiaomi Redmi 10A

Już niedługo powinna odbyć się premiera smartfona Xiaomi Redmi 10A. Dla przypomnienia, Redmi A to seria telefonów, która jest do naprawdę budżetowa i cena takiego produktu to zaledwie kilka stówek.

Nowy smartfon Redmi 10A oznaczony został jako Xiaomi 220233L2C. Zaprezentowana została również jego częściowa specyfikacja. Otóż telefon będzie pracować pod kontrolą układu MediaTek Helio G25, który możemy znać chociażby z Motoroli Moto E7. Jest to ośmiordzeniowa jednostka Cortex-A53 taktowana do 2,0 GHz. Ponadto użytkownik dostanie do dyspozycji 4 GB RAM. W Geekbench 4 smartfon uzyskał 793 w teście Single-Core oraz 2466 w Multi-Core.

Smartfon pojawił się także w bazie FCC, gdzie zostało ujawnione chociażby to, że pracuje on pod kontrolą nakładki na Androida MIUI 12.5. Stamtąd też wiemy, że smartfon będzie dostępny w wielu konfiguracjach – z 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej na dane, z 2 GB RAM i 32 GB lub 64 GB oraz z 4 GB i 128 GB na pliki użytkownika. Jak można się domyśleć, to właśnie ta najmocniejsza edycja została przetestowana.

Xiaomi Redmi 9a
Xiaomi Redmi 9A

Do tego smartfon ma zaoferować czytnik linii papilarnych, a główny aparat tylny będzie miał 13 MP. Znajdzie się także matryca dodatkowa 2 MP. Cieszy obecność czytnika linii papilarnych, bowiem w półce cenowej do 500 zł nie jest to standard.

Smartfon powinien pojawić się niedługo i zapewne stanie się tak zwanym królem zetafonów. Warto dodać, ze Xiaomi Redmi 9A kosztuje około 400 złotych, więc 10A powinien cechować się podobną ceną.

Źródło: MySmartPrice przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!