Xiaomi słabnie? Firma opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku

Xiaomi słabnie? Firma opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku

Kilka dni temu firma Xiaomi opublikowała swój raport finansowy za trzeci kwartał tego roku. Producent co prawda ma powody do zadowolenia, bo wyniki są zadowalające, ale sam raport wskazuje niższy niż oczekiwano wzrost przychodów o 8,2%. 

Xiaomi traci na rynku

Firma twierdzi, że bardzo dużym problemem był brak podzespołów. Dyrektor Xiaomi poinformował, że ze względu na niedobór procesorów, na rynek trafiło o około 10-20 milionów smartfonów mniej niż pierwotnie zakładano. Musicie przyznać, że jest to potężna liczba. Dyrektor firmy dodał również, że spodziewa się, że niedobory utrzymają się w pierwszej połowie przyszłego roku. Xiang Wang przewiduje, że Xiaomi utrzyma bardzo wysoki wzrost w 2022 roku. 

Xiaomi
Xiaomi Mi 11

Warto wspomnieć, że kilka dni temu akcje Xiaomi na giełdzie spadły o 7%. Przychody firmy ze sprzedaży smartfonów wzrosły jednak o 0,4% do 47,8 miliardów juanów (7,49 miliardów dolarów w ciągu kwartału. Wynik ten został osiągnięty pomimo spadku dostaw smartfonów o 5,8% do 43,9 mln sztuk. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy wszystkie produkty tego producenta, to ich sprzedaż wzrosła do 78,06 miliardów juanów w Q3 2021 roku, ale i tak nie udało się osiągnąć prognozowanych 79,20 miliardów juanów. 

Firma przekonuje, że ciężko pracuje nad tym, aby uzyskać niezbędne dostawy chipów i spełnić wszystkie prognozy dotyczące telefonów 4G w nadchodzącym roku. Warto dodać, że Xiaomi nadal kontynuuje agresywną kampanię marketingową za pośrednictwem swoich sklepów detalicznych w Chinach. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!