Nowy smartwatch Xiaomi oficjalnie debiutuje na rynku! Poznajcie Xiaomi Watch 2 Pro

Xiaomi Watch 2 Pro oficjalnie
fot. producenta

Xiaomi podczas dzisiejszej prezentacji pokazało światu nie tylko nowe smartfony z serii Xiaomi 13T, ale również gamę inteligentnych urządzeń wearables, w tym smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro. Oto, co oferuje i ile kosztuje. 

Nowy smartwatch Xiaomi może się podobać. Co oferuje Xiaomi Watch 2 Pro?

Xiaomi Watch 2 Pro może pochwalić się 1,43-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 466×466 pikseli. Jak informuje producent, zegarek ma obrotową koronkę, która ułatwia nawigację po systemie. Będąc w tym miejscu należy dodać, że zegarek posiada ponad 20 zainstalowanych tarcz zegarka. 

Xiaomi Watch 2 Pro zarządzany jest przez system Google Wear OS, który pozwala na integrację z pakietem popularnych aplikacji, w tym Portfelem Google, Mapami Google i Asystentem Google. Do tego możemy wybierać wśród szerokiej gamy funkcji śledzenia zdrowia i kondycji. Xiaomi Watch 2 Pro jest wyposażony także w procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, dzięki czemu całość działa szybko i jest energooszczędna.

Xiaomi Watch 2 Pro oficjalnie
fot. producenta

W zegarku nie zabrakło także łączności LTE, która pozwala wykonywać rozmowy telefoniczne i wysyłać SMSy bez użycia smartfonu. Warto jednak pamiętać, że funkcja ta wymaga wcześniejszego uruchomienia planu eSIM. Dla fanów fitnessu producent zastosował dwuzakresowy czujnik GNSS, który dokładnie śledzi przebieg treningu. Jest też ponad 150 trybów sportowych, a sam zegarek Xiaomi Watch 2 Pro umożliwia kompleksową analizę treningu i statystyki wydajności.

Ceny i dostępność nowego zegarka Xiaomi

Xiaomi Watch 2 Pro będzie dostępny na polskim rynku w dwóch wariantach: z czarną obudową i czarnym paskiem z gumy fluorowej oraz z srebrną obudową i brązowym paskiem skórzanym. W konfiguracji z samym Bluetooth urządzenie oferowane jest w cenie 1099 złotych, natomiast w wariancie z LTE cena wzrasta do 1299 złotych. Xiaomi Watch 2 Pro będzie dostępny w regularnej sprzedaży w terminie późniejszym niż premiera rynkowa.

Źródło: Informacja prasowa, Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!