Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro oficjalnie zaprezentowane! Znamy polskie ceny nowych urządzeń

Xiaomi Watch S1 Pro i Xiaomi Buds 4 Pro oficjalnie
Xiaomi Watch S1 Pro (fot. producenta)

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami i zapowiedziami, Xiaomi oficjalnie wprowadziło dziś na globalny rynek nir tylko flagową serię smartfonów Xiaomi 13, ale również nowego smartwatcha Watch S1 Pro oraz słuchawki bezprzewodowe Buds 4 Pro. Oto, co wiemy na temat nowości tego producenta. 

Co oferuje Xiaomi Watch S1 Pro?

Xiaomi Watch S1 Pro charakteryzuje się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem, który zdecydowanie może przypaść do gustu. Warto w tym miejscu dodać, że smartwatch oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej obudowie z brązowym skórzanym paskiem oraz czarnej obudowie z czarnym paskiem wykonanym z tworzywa sztucznego. 

Xiaomi Watch S1 Pro
fot. producenta

Smartwatch został wyposażony w 1,47-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 480×480 pikseli i jasności maksymalnej na poziomie 600 nitów. Producent dodatkowo chwali się, że ekran pokryty jest szafirowym szkłem, a sam zegarek oferuje ponad 100 tarcz do wyboru. 

Xiaomi Watch S1 Pro oferuje też system GNSS w dwóch częstotliwościach – BNS, GPS, Glonass, Galileo oraz QZS. Zegarek może rejestrować ponad 100 aktywności sportowych, a dla biegaczy producent przygotował 10 specjalnych programów treningowych, które pomóc mają osiągać założone cele. Nowość Xiaomi monitoruje też spalone kalorie, tętno, natlenienie krwi, jakość snu, czy też intensywność ćwiczeń. 

Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro oficjalnie zaprezentowane! Znamy polskie ceny nowych urządzeń
fot. producenta

Warto wspomnieć jeszcze o obecności głośnika oraz wbudowanego mikrofonu, który wspierany jest przez algorytm redukcji szumów AI pozwalający na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. Xiaomi Watch S1 Pro posiada jeszcze klasę wodoszczelności 5 ATM, NFC oraz Bluetooth 5.2. 

Całość pracuje w oparciu o system MIUI Watch OS i zasilana jest przez akumulator o pojemności 500 mAh, który można ładować bezprzewodowo przy pomocy stacji dokującej dołączonej do zestawu. Producent informuje, że pełne naładowanie urządzenia trwa 85 minut, a akumulator dotrzymuje kroku użytkownikowi przez 14 dni. 

Co oferują Xiaomi Buds 4 Pro? 

Buds 4 Pro to najnowsze i iście flagowe słuchawki bezprzewodowe Xiaomi. Przede wszystkim warto wspomnieć o obecności technologii Sony LDAC, która pozwala przesyłać muzykę z prędkością do 990 kn/s w 32-bitowej głębi oraz z obsługą formatu Hi-Res Audio Wireless. Na wyposażeniu nie zabrakło też aktywnej redukcji szumów sięgającej do 48 dB. 

Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro oficjalnie zaprezentowane! Znamy polskie ceny nowych urządzeń
fot. producenta

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być funkcja dźwięku przestrzennego, która wykrywa ruchy głowy użytkownika i dostosowuje brzmienie adekwatne do kierunku. Xiaomi chwali się, że słuchawki oferują bardzo długi czas pracy, który według deklaracji sięgać ma nawet 9 godzin na jednym ładowaniu oraz do 38 godzin przy wykorzystaniu etui. Całość można ładować bezprzewodowo oraz przewodowo przy wykorzystaniu portu USB typu C. 

Warto jeszcze dodać, że gumki wykonane są z materiału LSR, a producent dorzuca do zestawu dodatkowo trzy różne rozmiary. Co ciekawe, w doborze odpowiedniego rozmiaru pomóc ma funkcja Intelligent Fit Monitoring. 

Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro oficjalnie zaprezentowane! Znamy polskie ceny nowych urządzeń
fot. producenta

Słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro dostępne są w czarnej oraz złotej wersji kolorystycznej. 

Polskie ceny Xiaomi Watch S1 Pro oraz Xiaomi Buds 4 Pro

Smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro trafić ma do regularnej sprzedaży już jutro, czyli 27 lutego w cenie ustalonej na 1499 złotych. Najnowsze słuchawki marki trafią natomiast do regularnej sprzedaży 8 marca w cenie 949 złotych. 

Należy także wspomnieć, że od 27 lutego do 7 marca Xiaomi Buds 4 Pro w kolorze czarnym będą dodawane do modelu Xiaomi 13. 

Źródło: Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!