No nareszcie! Xiaomi Wear można połączyć z aplikacją Strava

xiaomi mi watch
xiaomi mi watch

Wraz z prezentacją nowych sportowych zegarków i opasek, Xiaomi postanowiło porzucić aplikację Mi Fit na rzecz Xiaomi Wear. Niestety, nowy program jest mocno ograniczony, a jego funkcjonalność jest naprawdę biedna. Na szczęście producent próbuje tę różnicę w możliwościach nieco zmniejszyć. Dowodem tego nowość w postaci uruchomienia synchronizacji z aplikacją Strava.

Na aplikację Xiaomi Wear miałem okazję narzekać pisząc niedawno opublikowany artykuł, w którym ogólnie podsumowałem wrażenia z użytkowania zegarka Xiaomi Mi Watch.

Xiaomi Wear wygląda jak mocno odchudzona wersja Mi Fit. Fakt, jest to program przejrzystszy, a zarazem podobny do Mi Fit. Niestety, ma on jednak zaledwie ułamek funkcji i konfiguracji, które ma Mi Fit. Brakuje chociażby możliwości zablokowania przychodzenia powiadomień, kiedy ekran telefonu jest zaświecony. Nie można podejrzeć ile metrów przeszliśmy w danej serii kroków. Nie możemy nawet podejrzeć od ilu procent użytkowników platformy poszliśmy później spać. Są to drobne rzeczy, które razem sprawiają, że Xiaomi Wear to aplikacja po prostu biedna.

Xiaomi Wear z obsługą usługi Strava

Strava to popularna i naprawdę dobra aplikacja, która pozwala na zbieranie i analizowanie danych sportowych. Z tego też powodu wiele osób chciało, aby ich zegarek Mi Watch lub Mi Watch Lite współpracował z tą platformą. Na szczęście Xiaomi wysłuchało prośby i najnowsza wersja aplikacji Xiaomi Wear pozwala na synchronizację ze Stravą.

Aby uruchomić synchronizację ze Stravą, musimy mieć zainstalowaną aplikację Strava. Następnie włączamy Xiaomi Wear, przechodzimy do zakładki Profil i klikamy w ikonkę plusika w górnym, prawym rogu. Tutaj wybieramy Ustawienia, a następnie klikamy w Połączone aplikacje. W tym miejscu mamy możliwość wyboru aplikacji Strava (póki co, jest to jedyna współpracująca platforma).

xiaomi wear

Z tego co nam wiadomo, synchronizacja działa automatycznie i nie można jej ręcznie wymusić. Podobno faktycznie funkcja działa, jednak nie zawsze poprawnie. Liczymy na to, że następne aktualizacje usprawnią ten moduł.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!