Xiaomi wprowadza na rynek kolejną hulajnogę elektryczną. Poznajcie Mi Scooter Lite!

Xiaomi wprowadza na rynek kolejną hulajnogę elektryczną. Poznajcie Mi Scooter Lite!

Elektryczne hulajnogi Xiaomi cieszą się gigantyczną popularnością zarówno w samych Chinach jak i na całym świecie. Teraz producent z Państwa Środka postanowił zaprezentować nam zupełnie nowy sprzęt, który ma przypaść do gustu osobom szukającym tańszego urządzenia. Przyjrzyjmy się bliżej tej nowości!

Xiaomi Mi Scooter Lite

Tak naprawdę już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że Mi Scooter Lite niczym szczególnym, przynajmniej w kwestii wyglądu, nie różni się od starszych modeli elektrycznych hulajnóg Xiaomi. Co ciekawe tym razem chiński producent postanowił wykorzystać wyświetlacz, który po raz pierwszy pojawił się w Mi Scooter Pro. Na ekranie tym w czasie rzeczywistym wyświetlane są informacje o aktualnym trybie jazdy, prędkości czy ewentualnych usterkach. Sama hulajnoga waży około 12,5 kg, a użytkownik, według zaleceń Xiaomi, może ważyć maksymalnie 100 kg. Całość została wykonana z aluminium i oczywiście nie mogło zabraknąć mechanizmu pozwalającego na złożenie kierownicy.

Xiaomi wprowadza na rynek kolejną hulajnogę elektryczną. Poznajcie Mi Scooter Lite!

Mi Scooter Lite został wyposażony w silnik o mocy znamionowej 250 W. Silnik ten pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 25 km/h, a podjazdy pod wzniesienia o nachyleniu do 10 stopni nie będą jakimkolwiek problemem. Nowa hulajnoga Xiaomi otrzymała także pompowane opony o wielkości 8,5 cala, hamulec tarczowy zamontowany z tyłu oraz system hamulcowy E-ABS. Na czym zatem chińska firma zatem zaoszczędziła? Mi Scooter Lite został wyposażony w mniejszą baterię, która pozwala na przejechanie maksymalnie 20 kilometrów. Dodano natomiast wspornik błotnika, który do tej pory montowany był przez użytkowników na własną rękę.

Xiaomi wprowadza na rynek kolejną hulajnogę elektryczną. Poznajcie Mi Scooter Lite!

Zobacz także: Czy Xiaomi w końcu zaprezentuje swój własny składany smartfon?

I myślę, że stworzenie tego typu urządzenia, które części użytkowników wystarczy na dojazdy do pracy czy szkoły może okazać się strzałem w dziesiątkę. W samym Państwie Środka sprzęt ten kosztuje około 800 zł. Z racji tego, że hulajnogi elektryczne są także wyjątkowo popularne w Europie bardzo możliwe, że Xiaomi zdecyduje się na premierę Mi Scooter Lite na rynku globalnym. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat, ale jeśli sprzęt ten także na Starym Kontynencie zostanie odpowiednio wyceniony to będziemy mogli mówić o prawdziwym hicie sprzedażowym!

Co myślicie o Xiaomi Mi Scooter Lite? Czekacie na premierę tego urządzenia w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!