Xiaomi wprowadziło do swojej oferty elektryczne wrotki, które w zeszłym roku pokazał Ninebot

xiaomi elektryczne wrotki 2

Pojazdy elektryczne są czymś co zdobywa coraz to większą popularność. Oczywiście najczęściej nie jest to sprzęt tani, ale wygoda i koszty eksploatacji przekonują do zakupy ogromne wręcz grono potencjalnych klientów. Teraz Xiaomi wprowadza do swojej oferty coś co widzieliśmy już wcześniej.

Elektryczne wrotki Xiaomi

Urządzenie to tak naprawdę zadebiutowało już w zeszłym roku. Teraz Xiaomi najprawdopodobniej wykupiło prawa patentowe od Ninebota i wprowadziło na rynek Xiaomi Mijia Self Balancing e-Skates, bo właśnie taką nazwę otrzymały elektryczne wrotki chińskiego giganta. Ciężko nazwać to pełnoprawnym pojazdem elektrycznym, a raczej zabawką dla dzieci czy młodzieży. Każda z wrotek waży 2,6 kg, a producent informuje, że w urządzenia nie powinny korzystać osoby cięższe niż 80 kg.

Zobacz także: Xiaomi Mi 9 Golder Dragon czyli smartfon upamiętniający zwycięstwo Toronto Raptors!

Niestety nie poznaliśmy zasięgu ani maksymalnej prędkości z jaką elektryczne wrotki są w stanie jeździć, ale baterie 18650 mają zapewnić do 80 minut działania. Sprzęt ten posiada antypoślizgowy panel, na który wystarczy stanąć aby urządzenie było gotowe do pracy. Oczywiście nie zabrakło dedykowanej aplikacji, w której jesteśmy w stanie zmienić ustawienia czy podejrzeć aktualne parametry jazdy.

xiaomi elektryczne wrotki 1

Nowe elektryczne wrotki Xiaomi na tę chwilę będą dostępne jedynie w Państwie Środka. Sprzedaż rusza już jutro, a cena Mijia Self Balancing e-Skates została ustalona na poziomie 999 juanów czyli około 550 zł. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się, że sprzęt ten kiedykolwiek trafi do oficjalnej polskiej dystrybucji. Oczywiście zapewne już niedługo wrotki pojawią się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Europy, a w tym i do naszego kraju, ale musimy pamiętać, że najczęściej zakup z Chin wiążę się z brakiem lub z ograniczoną gwarancją. Niemniej jednak nowość giganta z Państwa Środka wydaje się naprawdę ciekawym urządzeniem!

Co myślicie o elektrycznych wrotkach Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!

Zamów wrotki w przedsprzedaży!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!