Xiaomi wraca do tabletów. Mi Pad 5 na pierwszych przeciekach

xiaomi mi pad 5

Tablety Xiaomi cieszyły się całkiem sporą popularnością, jak na rynek, który znacznie się kurczy. Producent jednak wstrzymał się z nowymi urządzeniami na jakiś czas, ale teraz chyba wraca do pracy nad tabletami i nadchodzi Mi Pad 5.

Xiaomi Mi Pad 5 nadchodzi

Dyrektorzy Xiaomi potwierdzili, że firma obecnie pracuje nie tylko nad nowym telefonem z serii Mi Mix, ale także nad tabletami. Już 29 marca czeka nas premiera nowych telefonów Mi 11 Pro, ale wszystko wskazuje też na to, że Xiaomi niespodziewanie może pokazać także tablet Xiaomi Mi Pad 5!

Xiaomi wraca do tabletów. Mi Pad 5 na pierwszych przeciekach

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w chińskim serwisie Weibo, Mi Pad 5 dostanie znacznie większy wyświetlacz, niż mieli jego poprzednicy. Tym razem ekran nie będzie miał 8 cali, a 11 i bardzo możliwe jest, że Xiaomi planuje tym urządzeniem konkurować z nowymi tabletami Apple iPad, których premiera ma odbyć się już w kwietniu.

Kolejne przecieki sugerują, że Xiaomi Mi Pad 5 napędzany będzie procesorem Snapdragon 870, ekran będzie miał rozdzielczość 2K i odświeżanie 144 Hz. Co więcej, pojawi się dedykowana dla tego typu urządzeń nakładka systemowa MIUI for Pad.

xiaomi mi pad 5 przeciek

Na krawędzi urządzenia ma znaleźć się skaner linii papilarnych, a z tyłu Xiaomi umieści podwójny aparat 20 Mpix + 13 Mpix, który wizualnie nawiązywać będzie do kamer w serii Mi 11. Całość ma ważyć około 500 g.

Nowy tablet Xiaomi – tylko po co?

Wszyscy wiemy, że rosnące wymiary telefonów oraz coraz bardziej kompaktowe laptopy sprawiają, że sens posiadania tabletu naprawdę znika. Xiaomi swój ostatni tablet – Mi Pad 4 Plus – zaprezentowało w 2018 roku i wszyscy przewidywali, że to definitywny koniec serii, a producent skupi się bardziej na telefonach i laptopach (nie obraziłbym się za taką kompatybilność, do jakiej dąży Huawei w swoich urządzeniach).

Wygląda jednak na to, że aktualna sytuacja pandemiczna i wzrost liczby zajęć zdalnych sprawiły, że ktoś, gdzieś zauważył jakiś potencjał typu urządzeń. Czy słusznie? Zobaczymy. Osobiście wątpię, by nowy tablet Xiaomi mógł w jakikolwiek sposób zagrozić pozycji Apple. Jedyną szansą jest podebranie klientów Huawei, które przez brak Usług Google traci na tym polu na korzyść konkurencji.

Co myślicie o tablecie Xiaomi? Czy ta premiera ma sens?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!