Xiaomi wyposaży serię Mi MIX w płynną soczewkę?

Xiaomi Mi 10T aparat
Xiaomi Mi 10T

Xiaomi wskrzesi serię Mi Mix już 29 marca, premiera została właśnie zapowiedziana. W zwiastunie chiński producent ujawnił, że telefon będzie miał aparat z płynnym obiektywem, opracowanym i zaprojektowanym przez dział Xiaomi. To nie pierwszy krok w stronę tego typu rozwiązania, ponieważ już wcześniej słyszeliśmy o płynnej soczewce innego producenta. Były to patenty Huawei’a. Wygląda na to, że to nie chiński pioner fotografii mobilnej wygrał tym razem wyścig.

Płynna soczewka to może być kolejny krok w smartfonowych aparatach

Xiaomi nazywa tę technologię „fotografią bioniczną”. Polega ona na tym, że przezroczysty płyn owinięty jest ultracienką folią, która może zmienić kształt i tym samym wpłynąć na krzywiznę obiektywu, aby uzyskać błyskawiczną zmianę ogniskowej i zminimalizować zniekształcenia. Według oficjalnego postu Weibo, płyn ten ma wysoką przepuszczalność światła, bardzo niską dyspersję i jest wyjątkowo odporny na czynniki środowiskowe.

Xiaomi wyposaży serię Mi MIX w płynną soczewkę?

Pomysł, aby aparat zmieniał ogniskową można wykorzystać do tego, aby ta sama matryca służyła jednocześnie jako aparat główny oraz aparat szerokokątny. Rozwiązanie wydaje się ciekawe, ale nie wiemy czy już teraz znajdzie zastosowanie w aktualnie wydanych smartfonach. A może w prototypie? Źródło podaje, że taka płynna soczewka może być szczególnie przydatna do wykonywania zdjęć w trybie szerokokątnym. Mam nadzieję, że wszystkiego dowiemy się już niedługo, na oficjalnej premierze smartfona z serii Mi MIX.

Co sądzicie o płynnej soczewce Xiaomi? Znajdzie zastosowanie we flagowcach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!