Strona główna Producenci Xiaomi Xiaomi zaprezentuje nowy router już 19 września

Xiaomi zaprezentuje nowy router już 19 września

-

Xiaomi to nie tylko smartfony, ale także cały ogrom akcesoriów czy sprzętów domowych takich jak routery. Teraz producent z Państwa Środka zapowiedział premierę właśnie zupełnie nowego routera, który ma być prawdziwie flagowym urządzeniem przeznaczonym dla najbardziej wymagających użytkowników.

Nowy router Xiaomi

Na tę chwilę najmocniejszym routerem w portfolio producenta z Państwa Środka jest Mi Router HD (na niektórych rynkach znany też pod nazwą Mi Router Pro). Sprzęt ten cechuje się czterema antenami zapewniającymi rewelacyjny zasięg, czterema portami Ethernet o przepustowości gigabita każdy, wbudowanym dyskiem 1 TB czy prędkością po Wi-Fi do 2600 Mbps. Wszystko to zamknięte jest w metalowej obudowie. I trzeba przyznać, że już sprzęt ten robi spore wrażenie, ale wszystko wskazuje na to, że Xiaomi przygotowało dla nas coś jeszcze lepszego.

Premiera nowości chińskiego producenta została zaplanowana na 19 września tego roku. Oczywiście dotyczy ona jedynie Chin i tak naprawdę nie możemy być pewni tego, czy sprzęt ten kiedykolwiek pojawi się na rynku globalnym. Co ciekawe na plakacie znajdziemy informację o wsparciu prędkości do 2100 Mbps, a to byłoby mniej niż w przypadku Mi Router HD. Niemniej jednak producent z Państwa Środka zapowiada, że będzie to prawdziwie flagowy sprzęt, a co za tym idzie bardzo możliwe, że Xiaomi będzie chciało czymś nas zaskoczyć.

Zobacz także: Xiaomi Mi 9S ma byc najtańszym smartfonem z 5G na rynku

Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla Wi-Fi 802.11ac lub 802.11ax. Chińska firma powinna zadbać także o cztery porty Ethernet oraz możliwość jednoczesnego korzystania z 2,4 oraz 5 GHz. Ciekawym dodatkiem byłby także wbudowany dysk wewnętrzny, który umożliwiałby użytkownikowi synchronizację danych z dowolnego miejsca na świecie. Pełna specyfikacja nowego routera firmy Xiaomi pozostaje na tę chwilę tajemnicą. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Korzystacie z routerów firmy Xiaomi? A może wybieracie rozwiązania innych producentów? Dajcie znać w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej