Xiaomi zaskakuje kolejnym produktem z serii Mijia. Tym razem to dyspenser na wodę!

Xiaomi Mijia dyspenser na wodę 1

Wachlarz produktów od chińskiego giganta rozpościera się naprawdę szeroko. Nie od dziś wiadomo, że w gamie Xiaomi znajdziemy nie tylko telefony, ale też przeróżne urządzenia użytku domowego. Były już telewizory, pralki, czajniki, ale także inne, bardziej nietuzinkowe sprzęty. Teraz dołącza do nich coś, czego się nie spodziewałem. Oto dyspenser na wodę od Xiaomi!

Xiaomi Mijia prezentuje urządzenie, które napełni nasze naczynie wodą…

Oczywiście najpierw to mu musimy napełnić je, bo nie ma możliwości podpięcia go do wody bieżącej. Maksymalnie możemy wlać do zbiornika tego urządzenia 2,5 litra wody, co powinno spokojnie starczyć na jeden dzień w rodzinie 2+1. Urządzenie nie tylko podaje wodę po naciśnięciu guzika, ale też podgrzewa ją w szybkim tempie.

Xiaomi Mijia dyspenser na wodę 1

Zobacz też: Xiaomi pokazało swoją nową myszkę oraz klawiaturę

Przyciski są cztery, jeden do wody w temperaturze pokojowej, drugi do ciepłej wody, trzeci natomiast do wrzątku. Czwarty guzik służy do zabezpieczenia urządzenia przed dziećmi. Grzałka zainstalowana w tym dyspenserze od Xiaomi Mijia ma moc 2200 W. Jest to spiralna konstrukcja, która potrafi w 3 sekundy nagrzać część wody do temperatury wrzenia. Dzięki temu możemy podjeść do urządzenia z kubkiem z wsypaną herbatą bądź kawą i po chwili zalać go wodą, która zaparzy nasz napar. Dyspenser na wodę od Xiaomi Mijia został wyceniony na 199 yuanów, czyli ok. 110 zł. Jest to cena w preorderze, później urośnie ona do 249 yuanów, czyli 137 zł. Produkt ten jest dostępny na platformie crowdfundingowej Xiaomi Youpin.

Jakim cudem Xiaomi wypuszcza tyle różnorodnych produktów?

Odpowiedź na to jest prosta i została przeze mnie wspomniana dwie linijki wyżej. Xiaomi Youpin to platforma, na której firma wystawia rzeczy, które są konceptami. Ich produkcja rusza dopiero wtedy, gdy zdobędą one odpowiednią popularność i zamówi je odpowiednia liczba osób. Duża część z tych produktów nie jest produkowana bezpośrednio przez Xiaomi. Chińska firma niejednokrotnie brała pod skrzydło inne, mniejsze marki i pomagała im w promocji produktów.

Chętnie przygarnąłbym taki dyspenser na wodę. Co wy sądzicie o tym przedmiocie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!