Zmieniłeś baterię w Xiaomi? Szykuj się na ograniczenia

Xiaomi
Xiaomi Mi MIX 2S

Baterie to jeden z tych elementów, które zużywają się w smartfonach najszybciej, a przy tym degradacja sprawia, że komfort użytkowania spada. Jak się okazuje Xiaomi zamierza ograniczyć możliwości urządzeń, w których zostanie zamontowany zamiennik baterii.

Xiaomi zwolni ładowanie telefonów ze zmienionymi bateriami

Bateria to element smartfonu, który zużywa się bardzo szybko. Sam musiałem w swoim Huawei P9 wymieniać ogniwo, bowiem oryginalne było na tyle zdegradowane, że podczas robienia zdjęcia telefon po prostu się wyłączał. Później tę samą czynność powtórzyłem w Xiaomi Redmi 4X, a przy okazji użytkowania Xiaomi Mi MIX 2S byłem na granicy wymiany. Jak się okazuje, właśnie Xiaomi spróbuje nałożyć pewne ograniczenia.

xiaomi
(fot. GizmoChina)

Zgodnie z najnowszymi informacjami, aplikacja Mi Security w wersji 5.6.0 ma mieć specjalne funkcje ograniczania szybkości ładowania. Jeśli telefon wykryje, że jest zasilany za pomocą nieoryginalnego zamiennika, to wygeneruje specjalne powiadomienie, które poinformuje użytkownika o ryzyku. Ponadto system sam obniży moc ładowania, aby zapobiec uszkodzeniom.

Z jednej strony ma to sens, bowiem nieoryginalny zamiennik może nie być sprawdzony pod kątem wspierania szybkiego ładowania. A jeśli go przeciążymy to może dojść nie tylko do uszkodzenia telefonu, ale nawet samozapłonu. Z drugiej strony jest to jednak ograniczające, bowiem wymiana baterii to często danie smartfonowi drugiego życia. Liczę, że Xiaomi dobrze to rozwiąże.

mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Póki co, nowość zauważono w chińskiej edycji oprogramowania na modelach Xiaomi Mi 9, Mi 10 oraz Mi 10 Pro. Nie wiemy czy funkcja trafi poza granice Chin, a także czy również i na inne modele.

Źródło: GizmoChina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!