Polska klasyka rajdowa Xpand Rally w ogromnej promocji!

Polska klasyka rajdowa Xpand Rally w ogromnej promocji!

Tak, wszyscy wiemy, że “Trzy, Wiedźmin Trzy Najlepszy”, ale tak naprawdę Polacy tworzą gry wideo od dawna i wiele z nich jest naprawdę dobrych. Możecie wierzyć lub nie, ale udało się nam stworzyć nawet świetny – jak na tamte czasy – symulator wyścigów rajdowych, który mógł konkurować z najpopularniejszą serią tego typu, czyli Colin McRae Rally. Mowa tu oczywiście o Xpand Rally, które teraz możemy kupić naprawdę tanio!

Xpand Rally to gra stworzona przez polskie studio Techland i wydana w 2004 roku. Wykorzystuje ona autorski silnik Chrome z gry o tej samej nazwie (Grałem w Chrome: SpecForce – polecam!) i szybko po premierze uzyskała bardzo dobre oceny. W Xpand Rally miałem okazję zagrać jeszcze w czasach, kiedy to był dosyć świeży tytuł. Pamiętam, że byłem zadowolony z modelu jazdy, jak i możliwości zniszczeń, a nawet grafiki. Dwa lata po debiucie studio wydało kolejną część gry nazwaną Xpand Rally Xtreme, jednak tytuł ten nie uzyskał tak dobrej opinii.

Polska klasyka rajdowa Xpand Rally w ogromnej promocji!

Xpand Rally Bundle do kupienia za niecałe 6 złotych!

Grę Xpand Rally nadal można zakupić i jest ona dystrybuowana w serwisie Steam. Co ważne, to właśnie tutaj przygotowano obniżkę. Otóż za Xpand Rally Bundle, czyli za paczkę zawierają Xpand Rally oraz Xpand Rally Xtreme, przyjdzie nam zapłacić 5,74 PLN (zamiast 9,99 PLN). To oznacza, że za mniej niż 6 złotych uzyskujemy dostęp do dwóch ciekawych i wciągających gier, w które pogramy nawet na słabszym sprzęcie! Alternatywnie możemy obydwie gry zakupić pojedynczo – także w promocji – jednak wtedy cena za jeden tytuł wynosi 3,19 PLN.

Polska klasyka rajdowa Xpand Rally w ogromnej promocji!

Sam tę paczkę zakupiłem i zainstalowałem w systemie Pop!_OS 20.10 i z wykorzystaniem Steam Play działa ona świetnie. Troszkę smuci mnie brak wsparcia dla ekranów panoramicznych, jednak za to cieszy nadal całkiem dobry model jazdy oraz oprawa dźwiękowa.

Kliknij >>tutaj<< aby przejść do promocji!

Graliście kiedyś w Xpand Rally? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!