Youtube: Adblock nie działa? Pojawiło się inne rozwiązanie

Logo Youtube

YouTube postanowił wziąć się za osoby blokujące reklamy podczas oglądania materiałów. To zrodziło ogromną falę oburzenia, ale też szukania innych dróg ominięcia problemu. Tak powstała wtyczka Ad speedup.

Ad speedup – przyspiesz reklamy na YouTube

Od jakiegoś czasu Google walczy z osobami wykorzystującymi adblocki do blokowania reklam na YouTube. Oczywiście ma to na celu, aby Ci użytkownicy oglądali reklamy albo (co jest dla Google’a lepsze) kupili YouTube Premium. Użytkownicy jednak oburzyli się i niektórzy rozwiązują problem w inny sposób.

Pewien deweloper postanowił przygotować narzędzie, które co prawda nie blokuje reklam, ale sprawia, że są one “zjadliwe”. Dlaczego? Otóż są one przyspieszone 16-krotnie, a do tego odtwarzane bez dźwięku. Co więcej, narzędzie zostało wydane jako wtyczka do przeglądarek bazujących na Chromium (czyli Google Chrome, Brave, Microsoft Edge, Opera). Sam sprawdziłem wtyczkę w Edge i faktycznie działa.

(vid. u/hackhive-io z Reddit)

Takie przyspieszenie i wyciszenie sprawia, że w zasadzie reklama w żaden sposób nie irytuje. Trwa zaledwie chwilkę i nie wydaje żadnych dźwięków. Mogę nawet dodać, że przy każdym wyświetleniu reklamy można poczuć satysfakcję z ominięcia problemu. Co więcej, wtyczka nie wpływa na faktyczne filmy i te odtwarzają się poprawnie.

Wtyczka jest już dostępna na wspomniane przeglądarki internetowe. Nie namawiam do instalacji, ale myślę, że warto poinformować, że coś takiego istnieje.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!