Strona główna Aktualności Youtube banuje poradniki dotyczące nauki hakowania

Youtube banuje poradniki dotyczące nauki hakowania

-

Ethical Hacking to wbrew pozorom bardzo ważny dział informatyki. To właśnie dzięki etycznym hakerom mamy pewną dozę pewności, że witryny i inne usługi z których korzystamy są dobrze zabezpieczone. Niestety, Youtube uważa inaczej i blokuje filmy związane z nauką hakowania.

YouTube cenzuruje hakerów

Myślę, że osoby, które oglądały Mr. Robot są co nieco zaznajomieni z tematem. „Etyczni hakerzy”, to osoby wyszukujący błędów i łamiący zabezpieczenia w przeróżnych systemach. Dzięki temu odnajdują drogi potencjalnego ataku hakerów, a usługi i inne systemy mogą się odpowiednio przygotować. Jak widać, dział ten jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla dzisiejszego świata, gdzie wiele rzeczy po prostu dzieje się w sieci. To właśnie dzięki hakerom w białych kapeluszach, jesteśmy w miarę bezpieczni w internecie. Więcej dowiecie się z poniższej grafiki.

Na Youtube nie ma miejsca na naukę hakowania

Inaczej musi uważać Youtube, który nieco zmienił swoją politykę w stosunku do poradników uczących Ethical Hacking, opisując je jako pokazujące jak omijać zabezpieczenia systemów komputerowych. Takich filmów na Youtube było naprawdę dużo i myślę, że wiele specjalistów mogło z nich korzystać.

Warto przeczytać: Enso OS to piękny, a zarazem niezwykle lekki i szybki Linux

Zaczęło się od kanału Null Byte mającego ogromne zasięgi (ponad 200 tysięcy subskrypcji), który regularnie publikuje materiały wideo związane z nauką etycznego hakowania – administracja Youtube zdjęła ich filmy. Po proteście widzów, Youtube zdecydował się przywrócić nagrania. Niestety, tego samego nie uświadczą inni, mniejsi twórcy tego typu contentu.

Zdziwienia tym postępowaniem Youtube nie kryją również strony informacyjne. Portal FossBytes uważa za dziwne to, że administracja usuwa filmy, które faktycznie uczą czegoś przydatnego i niezwykle ważnego, wszak dzięki takim materiałom wiemy jak o wiele lepiej zabezpieczyć się w cyfrowym świecie. Dzięki tym filmom niektórzy znajdują również swoją pasję i wybrany zawód, jakim może być właśnie cyberbezpieczeństwo.

Co myślicie o takich działaniach YouTube? Czy powinni oni „cenzurować” treści o takiej tematyce?

ŹródłoFossBytes

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej