YouTube Premium trafiło już do naszych wschodnich sąsiadów. O wejściu do Polski wciąż cisza…

youtube premium rootblog

YouTube Premium to usługa, na którą czeka wiele osób, a która może sporo namieszać w rynku cyfrowych treści. Teraz pojawiła się ona za naszą wschodnią granicą i w kilku innych krajach.

YouTube Premium na Ukrainie

Usługa ta to pierwsze podejście amerykańskiego giganta do płatności za korzystanie z usługi. Oficjalna premiera YouTube Premium miała miejsce w czerwcu tego roku i w tej chwili dostępna jest w 25 krajach. Niestety wciąż nie jest to Polska, choć właśnie Premium pojawiło się na Ukrainie, co może napawać optymizmem.

W tym tygodniu amerykanie wprowadzili swoją usługę do 7 nowych krajów:

  • Chile,
  • Kolumbia,
  • Japonia,
  • Peru,
  • Portugalia,
  • Szwajcaria,
  • Ukraina.

Największym zaskoczeniem na liście jest właśnie ostatni z tych krajów, który dla wielu amerykańskich firm praktycznie nie istnieje. To chyba pierwszy taki przypadek, kiedy nasi wschodni sąsiedzi dostali dostęp do jakiejś usługi / produktów, których wciąż nie ma dostępnych w naszym kraju. Jednocześnie może to oznaczać, że ekspansja YouTube Premium przyspiesza i w kolejnym etapie usługa uruchomiona zostanie także w Polsce.

youtube premium
Tak wygląda strona YouTube Premium po uruchomieniu w Polsce

Czym jest YouTube Premium?

Usługa ta najprawdopodobniej konkurować będzie ze Spotify oraz Netflixem jednocześnie. Oferować ma ona dostęp do strumieniowania muzyki w jakości premium, a także dostęp do seriali i filmów przygotowanych na zlecenie amerykańskiego giganta – YouTube Originals. Do tego zapewne dołączą także popularne produkcje, które pojawiły się w telewizji, choć o tym akurat nikt oficjalnie nie mówi. Jednak to nie wszystko, gdyż główną i chyba najważniejszą funkcją YouTube premium jest możliwość odtwarzania treści serwisu bez reklam, offline oraz w tle.

Niestety nie wiadomo, kiedy Amerykanie zamierzają uruchomić Premium w naszym kraju. Po wejściu na stronę youtube.com/premium dostępna jest informacja na temat możliwości samej usługi oraz o tym, że wciąż nie wystartowała ona oficjalnie w Polsce. Pozostaje nam więc czekać i mieć nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później.

Co myślicie na temat YouTube Premium? Chcielibyście płacić za YT otrzymując w zamian takie udogodnienia?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!