YouTube ukrywa łapki w dół pod filmami. Użytkownicy nie kryją niezadowolenia

YouTube logo

Łapki w dół to jedna z najtrwalszych funkcji w serwisie YouTube. Są one dostępne od naprawdę dawna. Niestety, usługa zamierza je ukryć.

YouTube bez łapek w dół – a przynajmniej gdy mówimy o ich liczniku

YouTube zamierza się częściowo wycofać z łapek w dół. Do tej pory opcja była testowana, jednak teraz serwis ogłosił, że będzie obowiązywać pod każdym filmem. Co to oznacza? Łapka w dół nadal będzie istnieć i będziemy w stanie w nią kliknąć. Niestety, nie będziemy mogli zobaczyć ile tych łapek w dół zostało wystawionych pod danym filmem. To sprawdzić będzie mógł tylko sam autor nagrania.

YouTube tłumaczy swoje działanie chęcią stworzenia lepszego środowiska. Można jednak uznać, że chodzi o to samo, co Facebookowi niedodającemu przycisk “Nie Lubię” – sprawienie żeby ktoś się nie obraził i nie opuścił platformy. Serwis natomiast miałby pozostać nieco bardziej “bezpieczniejszy”.

To nie spodobało się użytkownikom. Oficjalny film mówiący o tej zmianie ma aż 33 tysiące łapek w dół (i tylko 8,4 tysiąca łapek w górę). To pokazuje, że łapki są ważnym i prostym elementem oceniającym jakość materiału. Kiedy na przykład szukamy jakiegoś poradnika to duża liczba łapek w górę pokazuje nam, że mamy ogromne szansę na znalezienie rozwiązania właśnie tutaj.

Źródło: YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!