To koniec YouTube Vanced! Twórcy są zmuszeni zamknąć projekt

youtube vanced

YouTube Vanced to zapewne dla wielu niezwykle popularna aplikacja. Nic w tym dziwnego, była świetna i powstała w 100% z myślą o użytkowniku. Niestety, twórcy są zmuszeni zamknąć projekt.

YouTube Vanced ma policzone dni. To koniec pewnej historii Androida

Zapewne wielu z Was zna YouTube Vanced. W skrócie, jest to przerobiona aplikacja YouTube na Androida, która oferowała funkcje wersji Premium (a nawet więcej) za darmo. Instalacja wymagała pobrania specjalnego menedżera, za pomocą którego instalowaliśmy aplikację YouTube Vanced oraz microG (specjalną implementację Usług Google). Sam z aplikacji korzystałem głównie w celach testowych i przyznam, że sprawdzała się świetnie. To ten z takich programów, który powstał z myślą o użytkowniku, a nie zarobku.

Niestety, twórcy YouTube Vanced właśnie poinformowali, że zamykają projekt. W ciągu najbliższych dni linki do pobierania aplikacji wygasną. To oznacza, że jeśli chcecie jeszcze korzystać z programu, to już teraz zapiszcie sobie na dysku instalator. Twórcy dodają, że program nie będzie aktualizowany, ale powinien działać jeszcze przez jakieś 2 lata – chyba, że Google coś zmieni w swojej aplikacji, która przecież jest bazą dla Vanced. Dlaczego to koniec Vanced? W swoim tweecie twórcy tego nie wyjaśniają. Mówi się jednak, że chodzi o jakieś problemy prawne.

Co zamiast YouTube Vanced?

YouTube Vanced nie jest jedynym projektem aplikacji na Androida, która pozwala oglądać filmy w serwisie YouTube bez reklam i na wygaszonym ekranie. Pozwala na to również niedawno opisywany program NewPipe. O możliwościach i różnicach względem Vanced pisaliśmy >>tutaj<<. Z tego artykułu dowiecie się również jak zainstalować program.

Źródło: YouTube Vanced

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!