Zapominasz o modlitwie? Dzięki aplikacji możesz modlić się razem z papieżem Franciszkiem

papież franciszek

Kościół katolicki po raz kolejny stara się wykorzystać nowe technologie do pogłębiania wiary i pobożności ludzi na całym świecie. Marzyliście aby pomodlić się razem z papieżem Franciszkiem? Dzięki aplikacji jest to możliwe!

Click to Pray ma przypominać nam o modlitwie

Nowa aplikacja została nazwana Click to Pray. Jest ona dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem jak i z iOS. Papież Franciszek pokazał ją dziesiątką tysięcy osób zgromadzonych na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Papież sam uruchomił aplikację na tablecie, a nowość została wyjątkowo ciepło przyjęta przez tłum. Sama aplikacja działa niezwykle prosto. Przede wszystkim ma ona przypominać wiernym o modlitwie, o której każdemu niejednokrotnie zdarzyło się zapomnieć. Co więcej będzie ona informować użytkownika o tym za co aktualnie modli się papież Franciszek.

papież franciszek click to prey

Watykańska agencja prasowa podaje, że strona internetowa clicktopray.org pozwala każdemu z nasz towarzyszyć papieżowi w misji okazywania współczucia i zrozumienia światu. Pierwsza wersja aplikacji może działać jedynie w sześciu językach: angielskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, francuskim oraz niemieckim. Niestety, języka polskiego nie doświadczymy. Ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek twórcy aplikacji postanowią wprowadzić nasz ojczysty język. Jak widać skupiają się oni przede wszystkim na językach, które wykorzystywane są w nie jednym, a wielu krajach.

Powodem stworzenia aplikacji ma być wszechobecne zło. Papież Franciszek zwrócił się do zgromadzonego tłumu, że serce boli go podwójnie. Wspomniał on o wybuchu bomby w stolicy Kolumbii oraz śmierć ponad 170 imigrantów próbujących przedostać się z Afryki do Europy przez Morze Śródziemne. Sama aplikacja spotkała się z pozytywnymi opiniami samych użytkowników i to zarówno w Sklepie Play jak i App Store. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później doczekamy się także języka polskiego!

Co myślicie o aplikacji Click to Pray? Czy pomysł papieża Franciszka przypadł wam do gustu? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!