Witajcie w erze samoobsługi! Żabka rozwija Żappka Store

Żappka Store

Od niedawna Żappka Store jest już dostępna w czterech lokalizacjach. Dwa sklepy znajdziemy w Poznaniu oraz po jednym w Krakowie i w Warszawie. Projekt nie jest więc zbyt widoczny, ale widać, że firma ma zamiar go rozwijać. To bardzo ciekawe rozwiązanie.

Żappka Store: bez kas i obsługi

Żappka Store działa w oparciu o innowacyjną technologię bazującą na AI, która powstała przy współpracy Żabka Future z amerykańską firma technologiczną AiFi. Jaka jest dokładna zasada działania? Do sklepu wchodzimy skanując jednorazowy kod QR przy pomocy smartfona z aplikacją Żabki. Musimy mieć w niej aktywną usługę Żappka Pay. Następnie w środku zabieramy produkty, które chcemy kupić i wychodzimy. W tym czasie drzwi do sklepu pozostają zamknięte. Nad przeprowadzeniem transakcji czuwa zamontowany system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. deep learning który rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność obciążając kartę płatniczą dodaną do Żappka Pay. Obraz z kamer nie jest zapamiętywany, a klienci nie są identyfikowani. Do działania Żappka Store jest zasilany zieloną energią.

W bezobsługowych Żappkach na ulicy Brackiej w Warszawie oraz w przejściu podziemnym Lubicz-Basztowa w Krakowie poszerzono asortyment. W tych placówkach można znaleźć w sumie około 500 różnych produktów, wśród nich słodycze, dania gotowe, przekąski słone i słodkie oraz napoje, także gorącą, świeżo mieloną kawę z ekspresu. W całej Polsce wkrótce ma ruszyć aż 40 takich sklepów.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!