Strona główna Aktualności Zginana bateria Samsunga może być krokiem do prawdziwie elastycznych smartfonów

Zginana bateria Samsunga może być krokiem do prawdziwie elastycznych smartfonów

-

Prace nad składanymi smartfonami trwają. Samsung pochwalił się już, że to on będzie głównym producentem elastycznych ekranów. Teraz pojawiają się plotki dotyczące zupełnie nowego typu baterii, który ma zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych!

Elastyczne baterie

Kilka lat temu podczas InterBattery w Korei Samsung pokazał baterię, którą można wielokrotnie wyginać czy zmieniać jej kształt. Oczywiście był to jedynie prototyp i sam producent twierdził, że trzeba go traktować raczej jako pomysł, a nie gotowe rozwiązanie. Teraz składane smartfony powoli stają się rzeczywistością i elastyczne ogniwa mogłyby być czymś co sprawi, że telefony te będą jeszcze lepsze, a co za tym idzie będą mieć większą szansę zdobyć prawdziwą popularność.

Źródło: FPO

W ciągu kilku lat Samsung mógł dopracować swoje rozwiązanie do perfekcji. Wszystko wskazuje na to, że składane baterie są gotowe do masowej produkcji i trafią one do przyszłorocznych smartfonów. Na tą chwilę ciężko powiedzieć jak koreański gigant osiągnął coś czego nie udało się wcześniej zrobić jakiemukolwiek producentowi. Pamiętajmy jednak, że elastyczne ogniwa nie muszą być rozwiązaniem wykorzystywanym jedynie w telefonach. Opaski sportowe, zegarki czy nawet powerbanki, które mogą zmieniać kształt wydają się naprawdę ciekawą wizją.

Składane smartfony trendem przyszłości?

Pierwszym w pełni składanym telefonem był Royole FlexPai. Sprzęt ten został zaprezentowany już światu, ale nie wiemy kiedy, i czy w ogóle, trafi on do regularnej sprzedaży. Na pierwsze elastyczne urządzenia dla mas będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej do przyszłego roku. Pracę nad tego typu nowościami zapowiedział już nie tylko Samsung, ale także LG. Składane telefony mają sprawić, że smartfony będą mniejsze (po złożeniu), a w dowolnym momencie będziemy mogli je rozłożyć i powiększyć przestrzeń roboczą. Brzmi to naprawdę rewelacyjnie, ale pytanie czy nie sprawi to, że całość będzie zdecydowanie grubsza i cięższa. Tym samym korzystanie z takich urządzeń mogłoby być zdecydowanie mniej wygodne niż z aktualnym bezramkowców. Co przyniesie nam 2019 rok? Miejmy nadzieję, że prawdziwą rewolucję na rynku smartfonów!

Co myślicie o składanych telefonach? Czekacie na wprowadzenie pierwszych urządzeń tego typu do sprzedaży? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoFPO

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej