Zmiksuj emotikony w Google Emoji Kitchen

google emoji kitchen

Standardowy zestaw emotikonów jest dość spory, ale wciąż nie da się nimi wyrazić wszystkiego, co byśmy chcieli. Niedawno wspominaliśmy Wam, że w 2020 roku oficjalnie pojawi się aż ponad 100 nowych emoji, lecz według Google jest to niewystarczająca liczba, dlatego wprowadzi do klawiatury Gboard nową opcję.

Google Emoji Kitchen – tu wcale nie chodzi o gotowanie

Według Google obecne teraz emotikony nie pozwalają na wyrażenie dwóch trwających w tym samym czasie stanów, np. płaczu z miłości czy kiedy jest nam niedobrze, bo śmiejemy się tak mocno. W końcu wysłanie dwóch buziek wygląda nieprofesjonalnie. Dlatego teraz Gboard na Androida bierze ulubione emoji i łączy je w niestandardowe naklejki, pomagając wyrazić te niuanse i myśli.

Zmiksuj emotikony w Google Emoji Kitchen

Nowa opcja została nazwana Emoji Kitchen, czyli Kuchnią Emoji, ponieważ jak podaje Google, sami możemy odkrywać nowe przepisy i tworzyć używając swoich ulubionych emotikonów jako składników. Korzystając z Gboard na telefonie z Androidem, można stuknąć dowolny emotikon, a Emoji Kitchen wyświetli wiele naklejek wykonanych ręcznie przez projektantów Google.

Google uważa, że emotikony są jak słowa. Nimi też codziennie się bawimy, przekręcamy, tworzymy własne. Dlaczego więc nie robić tego samego z emoji? Dzięki Emoji Kitchen klawiatura telefonu ” staje się jeszcze bogatszym płótnem ekspresji”.

Zobacz też: Wiemy jakie nowe emoji zostaną dodane w 2020 roku

Pamiętajcie jednak, że połączenie emotikonów nie daje Wam nowej emotki, a jedynie naklejkę z emotikonem (obrazek). Można je przesyłać przez popularne komunikatory, np. Messenger, Telegram, WhatsApp, Snapchat, a także przez Gmaila i Wiadomości. Nie wszystkie emotikony da się zmiksować, a możliwości sprawdzicie sami. Wystarczy pobrać wersję beta aplikacji Gboard ze Sklepu Play — link.

Dajcie znać co sądzicie o nowej funkcji oraz czy postanowiliście ją sprawdzić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!