Znamy datę premiery Huawei MatePad Pro! Konkurent dla tabletu Apple coraz bliżej

Znamy datę premiery Huawei MatePad Pro! Konkurent dla tabletu Apple coraz bliżej

Ostatnio wspominaliśmy Wam o nadchodzącej premierze tabletu od Huawei’a, który ma być chińską odpowiedzią na iPada Pro od Apple’a. Teraz poznaliśmy konkretną datę ujawnienia nowego urządzenia.

Dwa modele Huawei

Obecnie wciąż nie znamy dokładnej specyfikacji urządzenia. Z certyfikatu 3C wiemy jednak, że Huawei MatePad Pro ma obsługiwać szybkie, 40-watowe ładowanie SuperCharge. Z tej samej technologii korzystają najnowsze flagowce chińskiej firmy, takie jak Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro. Mimo braku potwierdzonej specyfikacji, możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że będzie ona flagowa. Nie zabraknie zatem z pewnością układu Kirin 990 czy 8 GB pamięci RAM. Nie znamy rozmiaru wyświetlacza, jednak wiemy, że będzie on pierwszym ekranem zastosowanym w tablecie, który będzie wyposażony w otwór pod kamerkę do selfie.

Znamy datę premiery Huawei MatePad Pro! Konkurent dla tabletu Apple coraz bliżej

Ponadto urządzenie będzie mieć podwójny aparat główny, co w przypadku tabletu jest czymś niezwykłym. Huawei MatePad Pro będzie dostępny w dwóch wersjach – w wersji z WiFi oraz z LTE. Ma być dostępny w wielu wersjach kolorystycznych – wyróżnia się niebieski, biały, pomarańczowy oraz zielony. Wciąż nic nie wiemy na temat klawiatury ani rysika, czyli akcesoriów, które są widoczne na renderach przedstawiających MatePada Pro.

Premiera już za kilkanaście dni

Oficjalną datę premiery urządzenia zdradził na Weibo CEO Huawei Consumer Business Group (CBG) – Richard Yu. Potwierdził, że MatePad Pro będzie mieć swą premierę 25 listopada. Dzień później odbędzie się prezentacja Honora, na której zostanie przedstawiona flagowa seria V30. Prawdopodobnie ujrzymy też wówczas tablet od Honora – Honor Tab 6.

Znamy datę premiery Huawei MatePad Pro! Konkurent dla tabletu Apple coraz bliżej

Nie wiem jak Wy, ale z niecierpliwością czekam na oficjalną specyfikację i pierwsze opinie na tego urządzenia. Najbardziej mnie ciekawi, czy ten sprzęt pojawi się w ogóle poza Chinami. Obecnie rynek tabletów z Androidem wygląda – powiedzmy to sobie szczerze – bardzo kiepsko. Tylko Samsung Galaxy Tab S6 próbuje utrzymać wysoki poziom, reszta konkurencji już zdecydowanie odpuściła sobie ten segment. Flagowy tablet od Huawei’a byłby zatem zdecydowanym powiewem świeżości na tym skostniałym już nieco rynku.

Chcielibyście zobaczyć w Polsce Huawei’a MatePada Pro? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!