ZTE patentuje telefon z dwoma dziurami w wyświetlaczu

zte patent 1

Firma ZTE zgłosiła zupełnie nowy patent. Dotyczy on dziur w wyświetlaczu mających skrywać aparaty do zdjęć typu selfie. Tym razem oczka przednie mają być jednak rozdzielone i znaleźć się na środku wyświetlacza.

ZTE stawia na symetrię

Dwa aparaty przednie ukryte w dziurze w wyświetlaczu nie są niczym nowym. Podobne rozwiązanie widzieliśmy już w Samsungu Galaxy S10+. Tam jednak oczka do zdjęć typu selfie były umiejscowione w prawym rogu i znajdowały się w jednym wcięciu. ZTE ma zupełnie inny pomysł. Patrząc na najnowszy patent aparaty przednie mają być umiejscowione na środku wyświetlacza i co ciekawe każdy ma znaleźć się w osobnej dziurce. Z jednej strony ciężko nie docenić symetrii, która jest poszukiwana przez wielu użytkowników smartfonów. Z drugiej jednak strony rozwiązanie to wydaje się wyjątkowo niepraktyczne i jednocześnie stworzenie oprogramowania może być sporym wyzwaniem.

zte patent

Pamiętajmy jednak o tym, że nowe rozwiązanie jest jedynie patentem, a nie rzeczywistym produktem. Producenci bardzo często patentują jakieś rozwiązanie czy technologię tylko po to by inne firmy nie mogły w prosty sposób go wykorzystać. Tym samym smartfon z dwoma symetrycznymi dziurkami w ekranie może nigdy nie trafić na rynek lub pomysł ten może ewoluować i w finalnej wersji wyglądać zupełnie inaczej.

Zobacz także: Budżetowy ZTE Blade A7 zaprezentowany w Chinach

zte patent 2

Niemniej jednak ZTE nadal próbuje nas zaskoczyć czymś nowym. W dzisiejszych czasach spora część smartfonów jest najzwyczajniej w świecie nudna. Na rynek trafiają kolejne kopie kopii różniące się jedynie logo i pojedynczymi szczegółami w specyfikacji. Tym samym liczę na to, że ZTE da radę stworzyć smartfon z symetrycznymi dziurami w wyświetlaczu i wprowadzi go na rynek. Zapewne nie trafi on nigdy do Europy, ale możliwe, że będzie pewnego rodzaju powiewem świeżości.

Co myślicie o nowym patencie ZTE? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!