Strona główna Aktualności ZTE z własną dziurą w wyświetlaczu. Nadchodzi nowa era bezramkowców?

ZTE z własną dziurą w wyświetlaczu. Nadchodzi nowa era bezramkowców?

-

Dziurawe wyświetlacze stają się faktem. Własne rozwiązanie tego typu opracował już Samsung. W smartfonach z serii Galaxy mamy zobaczyć specjalne wycięcie skrywające przedni aparat. ZTE wpadło na inny pomysł!

Nowy patent ZTE

Pomysł chińskiego producenta ma sprawić, że nowe bezramkowce będą jeszcze bardziej bezramkowe. Wyświetlacz ma zajmować praktycznie cały front urządzenia, a wolną przestrzeń, i to w niewielkiej ilości, mamy znaleźć jedynie pod ekranem. W górnej części umiejscowiony zostanie głośnik. Nie na górnej krawędzi, jak to ma miejsce w większości nowych bezramkowców, a w specjalnej dziurze w wyświetlaczu. I tutaj pojawia się pytanie jak to będzie działać w praktyce. Najprawdopodobniej przestrzeń nad głośnikiem zostanie wykorzystana jako pasek powiadomień, ale nie możemy być tego w stu procentach pewnie. Co więcej zaprezentowana grafika jest jedynie patentem i nie koniecznie musi przedstawiać rzeczywiste urządzenie.

zte dziura w ekranie (1)

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec brak kamery do zdjęć typu selfie. Oczywiście problem ten może być rozwiązany w prosty sposób – stosując slider albo wysuwany panel, w który zostanie ukryty aparat. Kolejnym rozwiązaniem może być dodatkowy ekran z tyłu obudowy. Tak naprawdę tylko od projektów ZTE zależy jak finalne urządzenie będzie wyglądać.

zte dziura w ekranie (2)

Wydaje mi się, że pomysł na wycięcie w ekranie, w którym ukryta jest kamera zaproponowany przez Samsunga ma większy sens niż pomysł chińskiego producenta. Głośnik można ukryć w cienkiej ramce albo nawet wykorzystać głośnik piezoelektryczny, który pojawił się już w Mi MIXie pierwszej generacji. Rozwiązanie to miało zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, ale możliwe, że to jest właśnie sposób na zmniejszenie ramki nad wyświetlaczem do minimum. Jedno jest pewne – producenci smartfonów w końcu zaczynają tworzyć coś nowego zamiast kopiowania produktów innych firm. Miejmy nadzieję, że przyniesie nam to jeszcze ciekawsze rozwiązania i doskonalsze urządzenia!

Co myślicie o dziurach w ekranie skrywających kamerę do zdjęć typu selfie czy głośnik? Czy pomysły
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej