1 sierpnia i już poprawki? Brawo OnePlus!

oneplus 7 pro front

Miesiąc dopiero się zaczął a OnePlus już udostępnił sierpniowe poprawki dla swoich urządzeń. Takiego tempa jeszcze nie było!

Miła niespodzianka

Tak, dobrze widzicie. Sierpień ledwo się zaczął, a OnePlus już wydał poprawki sierpniowe dla modelu OnePlus 7 Pro. Starsze modele też powinny dostać aktualizację w niedługim czasie. Wow! Tak to się powinno robić! Samsung, Sony i reszta mogą się od nich uczyć. O HTC to nawet nie wspominam, U11 dopiero teraz dostał Pie, gdzie przecież Q tuż za rogiem. Galaxy S8 poprawki lipcowe dostał praktycznie pod koniec miesiąca, a i nowsze modele nie mają co liczyć na aktualizację szybciej, niż w okolicach połowy miesiąca.

oneplus 7 pro plecki

Nawet Google dla swoich urządzeń aktualizacje wydaje dopiero w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca. Tym samym, OnePlus chyba pobił rekord w szybkości wydawania comiesięcznych poprawek. Ba! Dla niektórych regionów z racji różnic w strefie czasowej, aktualizacja była dostępna już 31 lipca! To naprawdę imponujące.

Warto przeczytać: Recenzja OnePlus 7 Pro – flagowca w każdym calu

Nie tylko poprawki

Najnowsza wersja systemu OxygenOS oznaczona numerem 9.5.11, prócz aktualizacji zabezpieczeń wprowadza także kilka usprawnień systemu m.in. poprawę jasności adaptacyjnej, zwiększenie czułości dotyku w grach, jak również naprawia problem z tzw. “dotykiem widmo” w panelu powiadomień podczas połączeń. Poza tym, klasyczne “ogólne poprawki błędów i usprawnienia”. Aktualizacja jest wydawana falami, zatem może się zdarzyć tak, że u kogoś jeszcze jej nie ma. Liczy się jednak fakt – pierwsza partia ruszyła i niektórzy już ją u siebie mają.

Logo Android

A jeśli ktoś z Was chce już pobrać nową wersję oprogramowania na swój telefon, to można zrobić to za pomocą aplikacji Oxygen Updater, która dostępna jest w Sklepie Play.

Zobacz także: Google Pixel 4 z FaceID i AirMotion?

Oby tak dalej!

Zawsze będę kibicował tak szybkiemu wydawaniu aktualizacji. Nie mam wewnętrznego parcia na najnowsze wersje, jednak, zabezpieczenia i inne funkcjonalności nie są aktualizowane ot tak, bez powodu. Zatem im więcej producentów “zbierze się do kupy” i zacznie poważniej podchodzić do tego tematu, tym lepiej. Taka fragmentacja i opóźnienia to jeden z głównych problemów Androida. A Pixele, przynajmniej w Polsce, nie są tak łatwo dostępne jak urządzenia konkurencji. Owszem, istnieje Allegro czy inne portale aukcyjne, jednak to nie to samo, co zakup u oficjalnego partnera czy sprzedawcy. Co za tym idzie, jesteśmy bardziej “skazani” na innych producentów. A szkoda. Nawet Apple traktuje Polaków trochę poważniej. Chociaż… przynajmniej Asystenta Google mamy w naszym języku 😉 Jeszcze raz brawa dla OnePlusa za tak sprawne wydanie aktualizacji. Oby inni producenci zaczęli brać z nich przykład. Nie muszą od razu całego portfolio aktualizować, ot wystarczyłby flagowy model.

Macie OnePlusa 7 Pro lub inny model? Dostaliście już sierpniowe poprawki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!