Test hulajnogi 4SWISS e-orange EX4. Czy 10-calowe opony poprawiają komfort jazdy?

4swiss e-orange ex4

Choć lato dobiega powoli końca, to pogoda wciąż nas rozpieszcza. Dzięki temu na ulicach nadal widać dziesiątki, a w niektórych miastach setki osób, które poruszają się na hulajnogach elektrycznych. Postanowiliśmy więc sprawdzić kolejną nowość, która dostępna jest na naszym rynku, czyli hulajnogę 4SWISS e-orange EX4!

Specyfikacja 4SWISS e-orange EX4

 • Waga: 13 kg
 • Materiał: stop aluminium
 • Prędkość maksymalna: 25 km/h
 • Zasięg (teoria): 25 km
 • Moc silnika: 350 W
 • Pojemność baterii: 230 Wh z możliwością wymiany baterii
 • Czas ładowania: 4,5 godziny
 • Maksymalne nachylenie, które może pokonać hulajnoga: 10°
 • Wbudowany wyświetlacz: Tak
 • Klasa wodoodporności: IP54
 • Hamulce: z tyłu tarczowy i awaryjny w błotniku, z przodu E-ABS,
 • Amortyzatory: brak
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Cena w Polsce: 2199 zł

Krótko na temat 4SWISS e-orange EX4

4SWISS e-orange EX4 to całkiem nowy produkt na polskim rynku. W zasadzie wcale nie zdziwiłbym się, gdybyście dowiedzieli się o tej hulajnodze elektrycznej dopiero z tego artykułu lub naszego wideo. Pojazd ten cechuje się przede wszystkim dużymi, 10-calowymi kołami oraz baterią, którą można w prosty sposób wyjąć, by zamienić ją na naładowany egzemplarz.

4swiss e-orange ex4

e-orange EX4 ma w kierownicy wyświetlacz, co chyba powoli staje się standardem rynkowym. Możemy na nim odczytać informacje na temat naszej aktualnej prędkości, trybu jazdy, poziomu naładowania baterii oraz aktualnego stanu hulajnogi, gdyby coś się działo (wymagany serwis, itp).

4swiss e-orange ex4 wyświetlacz

Maksymalna prędkość hulajnogi elektrycznej 4SWISS wynosi 25 km/h i jest to w zupełności wystarczające do sprawnego poruszania się po mieście. W łatwy sposób ominie się wszystkie korki, a dzięki wysokim, 10-calowym oponom i wyższemu profilowi hulajnogi nie straszne jej będą także delikatne zboczenia z trasy na drogi szutrowe lub nawet polne.

4swiss e-orange ex4 wyświetlacz prędkość

Hulajnoga 4SWISS e-orange EX4 wyposażona jest w potrójny system hamowania. Do naszej dyspozycji jest hamulec tarczowy na tylnym kole, który aktywujemy manetką przy kierownicy, system e-abs z odzyskiwaniem energii oraz awaryjny hamulec w błotniku (wystarczy nacisnąć błotnik, by hamować tylne koło).

Bateria w tym pojeździe elektrycznym umiejscowiona została w kierownicy. Jej pojemność to 230 Wh i według zapewnień producenta, ma ona wystarczyć na 25 km jazdy. Praktyka pokazała nam jednak, że osoba, która waży 100 kg i jeździ intensywnie (25 km/h jak najwięcej), może przejechać około 18 km, co i tak jest niezłym wynikiem. Samo ładowanie baterii zajmuje około 4,5 godziny, a tym co jest tutaj najciekawsze to fakt, że baterię możemy szybko wymienić, wyciągając ją z kierownicy. Dużym plusem jest także możliwość ładowania samej baterii, niezależnie od hulajnogi, więc podczas jazdy na 4SWISS e-orange EX4 możemy w międzyczasie ładować w domu dodatkowy akumulator.

Uwagę warto zwrócić także na fakt, że kupując sprzęt 4SWISS w gratisie dostajemy kask. O ile wciąż jeszcze nie ma obowiązku jazdy hulajnogami elektrycznymi w kaskach, to naprawdę warto zdecydować się na takowy, bo my może dobrze jeździmy, ale inni uczestnicy ruchu niekoniecznie mogą być na tyle uważni. Szczególnie, że poruszać powinniśmy się chodnikami…

4swiss e-orange ex4 kask

Więcej informacji na temat tej hulajnogi oraz wrażenia z jej użytkowania znajdziecie w materiale wideo, który znajduje się na początku wpisu oraz na naszym kanale YT!

4swiss e-orange ex4 front

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!