Acer Chromebook Spin 714 to laptop przyjazny środowisku. Co oferuje?

(fot. Acer)
(fot. Acer)

Właśnie dzisiaj Acer zaprezentował konwertowalne Chromebooki klasy premium — Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 z nowymi procesorami Intel Core. Co oferują?

Acer Chromebook Spin 714 z Intel Core 13. generacji pokazany!

Nowe Chromebooki (Acer Chromebook Spin 714 i Chromebook Enterprise Spin 714) są wyposażone w procesory Intel Core i7 13. generacji, które mają na celu zapewnienie nawet 10% większej wydajności niż poprzednia generacja. Nowe komputery są również zgodne ze standardem Intel Evo. Dzięki trybowi szybkiego ładowania użytkownik może rychło podładować baterię w ciągu 30 minut, co pozwala na cztery godziny pracy komputera. Jest to z pewnością przydatne w różnych nagłych sytuacjach. Warto zaznaczyć, że model Enterprise oferuje technologię Intel vPro.

Acer Chromebook Spin 714
Acer Chromebook Spin 714

Chromebook posiada 14-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości WUXGA (1920×1200), który zapewnia pełne pokrycie palety barw sRGB. Dodatkowo, ekran jest pokryty antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla Glass. Istnieje również opcja korzystania z rysika USI, który oferuje 4096 poziomów nacisku i czułości na pochylenie. Co więcej, dzięki specjalnemu zawiasowi, ekran Chromebooka może być obracany o 360 stopni, dając użytkownikowi większą elastyczność w korzystaniu z urządzenia. Do dobrej jakości rozmów wideo mamy kamerkę o rozdzielczości aż 2K.

Nie zabrakło podstaw w postaci WiFi 6E czy Bluetooth 5.2. Jeśli chodzi o porty, to mamy złącze HDMI oraz 2x Thunderbolt 4. Do szybkiego odblokowywania dostajemy czytnik linii papilarnych, a do zwiększenia wygody korzystania – podświetlaną klawiaturę i touchpad pokryty szkłem Corning Gorilla Glass.

Acer Chromebook Spin 714
Acer Chromebook Spin 714

Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 są zgodne z misją Earthion poprzez zastosowanie wielu ekologicznych rozwiązań oraz rejestrację w programie EPEAT. W tych komputerach wykorzystano tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu pokonsumenckiego (PCR), a opakowania, w których są sprzedawane, zostały całkowicie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym z przetworzonej masy papierowej, tektury i innych naturalnych włókien. Ponadto, Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 posiadają certyfikat Energy Star, co potwierdza, że są wyjątkowo energooszczędne. W połączeniu z długim okresem wsparcia systemu ChromeOS, dostajemy całkiem ekologiczną konstrukcję.

Nowe notebooki Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 to przede wszystkim wysoka wydajność i szereg funkcji zwiększających produktywność użytkownika, dzięki czemu nadają się idealnie dla kadry kierowniczej i mobilnych profesjonalistów, ale także i dla konsumentów oraz studentów mających do czynienia z bardziej wymagającymi sprzętowo aplikacjami, kiedy w grę wchodzi np. kodowanie czy edycja treści video

James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc.

Acer Chromebook Spin 714 – ceny

Acer Chromebook Spin 714 (model CP714-2W-56B2) zostanie wprowadzony na rynek w regionie EMEA w lipcu, wyceniany od 999 EUR, co aktualnie daje około 4500 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!