Acer Chromebook Vero 514 jest szczególny, bo ekologiczny

Acer Chromebook Vero 514
Acer Chromebook Vero 514

Acer już od jakiegoś czasu rozwija linię urządzeń, które w sporej większości są produkowane dzięki recyklingowi. Jednak teraz stało się coś nowego, bowiem do linii Vero doszedł komputer oparty ChromeOS. Oto Acer Chromebook Vero 514!

Acer Chromebook Vero 514

Właśnie do rodziny Vero dołączył Acer Chromebook. Dokładnie jest to model CBV514-1H/T. Jak twierdzi producent, łatwo go modernizować, naprawiać, demontować i poddawać recyklingowi. Ponadto materiały użyte do produkcji pochodzą z recyklingu, w tym 30% plastiku z recyklingu (PCR) w obudowie i 50% plastiku PCR w nakładkach na klawisze oraz 100% plastiku pochodzącego z oceanów na powierzchni touchpada i 90% opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu. Co ciekawe, obudowa spełnia normę militarną MIL-STD-810H. Wzmocniona konstrukcja chroni komputer przed upadkami z wysokości do 122 cm.

ChromeOS to dosyć lekki system operacyjny swobodnie działający na procesorach Pentium czy Celeron. Jednak Acer postawił na rodzinę Intel Core 12. generacji wraz z grafiką Intel Xe (prawdopodobnie mowa o i5 lub i7). Do tego mamy ekran Full HD o przekątnej 14 cali, jasności 300 nitów (przeciętny wynik) i pokryciu barwowym 100% sRGB. Ponadto bateria ma wystarczyć na 10 godzin pracy, a 30 minut ładowania przekłada się na 50% naładowania ogniw.

Acer Vero Chromebook 514
Acer Vero Chromebook 514

To, co ma kusić, to oczywiście cena. Laptop pojawi się już w listopadzie w cenie około 2870 złotych, czyli dokładnie 599 EUR. Finalnie to właśnie cena może sprawić, że wielu się na niego zdecyduje. Nawet fani desktopowych aplikacji powinni być w stanie na takiej specyfikacji z powodzeniem uruchomić aplikację z Linuxa. Muszę jednak dodać, że te nie działają tak samo jak na zwykłym Linuxie, a w zasadzie to sporo gorzej, choć w wielu przypadkach jest to poziom… wystarczający.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!