Acer z nowymi monitorami i dla graczy, i dla profesjonalistów! Znamy ceny

acer

Dzisiejsza konferencja Next@Acer to nie tylko komputery i laptopy. Pokazano też całkiem sporo peryferii, a wśród nich są dwa ciekawe monitory i jeden projektor.

Acer z monitorami dla graczy i profesjonalistów + projektor

Pierwszym monitorem jest Nitro XV272U KF. Cechuje się on przekątną 27 cali i rozdzielczością WQHD, a także częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 300 Hz. Czas reakcji matrycy wynosi zaledwie 0,5 ms. Nie zabrakło specjalnych technologii w tym AMD FreeSync Premium oraz Acer Black Boost, która wzmacnia głębię czerni.

Co ważne, monitor jest zgodny ze standardem VESA DisplayHDR 600. Acer chwali się wykorzystaniem 90% przestrzeni kolorów DCI-P3 oraz odwzorowaniem kolorów na poziomie Delta E<1. Monitor natomiast został wykonany w technologii Agile-Splendor IPS, co przekłada się na wysoki kontrast i niezłą głębię kolorów. Mamy również automatyczną zmianę jasności świecenia oraz regulację temperatury barwowej dla ochrony oczu. Użytkownik może również ręcznie regulować kolory oraz ma dostęp do 11 zaprogramowanych ustawień podziału ekranu – dla lepszego wykorzystania przestrzeni.

acer

Kolejnym monitorem jest Acer CB273U. Również ma 27 cali i rozdzielczość WQHD, ale jego przeznaczenie jest inne. Otóż z niego mają korzystać “profesjonaliści”. Niewiele to wyjaśnia więc dodam, że chodzi o osoby, które przede wszystkim tworzą modele 3D, edytują grafikę oraz montują/edytują filmy.

Sprzęt cechuje się wyświetlaniem kolorów w standardzie 8-bitowym oraz obsługą HDR10 z odwzorowaniem barw z dokładnością na poziomie Delta E<1. Nie zabrakło AMD FreeSync oraz reakcji ekranu na poziomie 1 ms. Kąty widzenia to natomiast 178 stopni.

acer

Monitor jednocześnie jest też stacją dokującą dzięki portowi USB-C o mocy 90 W. Mamy port Gigabit Ethernet RJ45 oraz zintegrowany przełącznik KVM, co pozwala na szybkie przełączanie się między urządzeniami. Podstawka ErgoStand pozwala ustalić poziom nachylenia monitora.

Acer pokazał również projektor ultrakrótkoogniskowy oferujący jakość obrazu na poziomie 4K. Obsługuje HDR10, a jego jasność to 3000 lumenów. Rzutnik jest w stanie wytworzyć obraz na poziomie 120 cali w odległości 31,2 cm, co jest imponującym wynikiem.

acer

A ile to kosztuje?

Polskie ceny monitorów wyglądają całkiem dobrze. Acer CB273U będzie dostępny w grudniu za 1699 złotych. Natomiast Nitro XV272U KF ma kosztować 4499 złotych i pojawi się w sklepach w I kwartale 2022 roku. Rzutnik pojawi się w grudniu 2021 i będzie kosztować 10999 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!