Acer pokazał potężny gamingowy komputer. To Acer Predator Orion 7000

Acer Predator Orion 7000 (1)

Acer pokazał nam dzisiaj sprzęt zaprojektowany z myślą o tych, którzy traktują gry wyjątkowo poważnie i którzy oczekują od sprzętu niezawodności i jak najwyższej kultury pracy. Acer Predator Orion 7000 ma wszystko, co niezbędne, by sprostać wymaganiom sprzętowym gier, które nawet w przyszłości pojawią się na rynku.

Specyfikacja Acer Predator Orion 7000

Komputer oferowany będzie z najnowszym procesorem Intel Core 12. generacji z opcją overclockingu, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3090 i do 64 GB pamięci RAM DDR5 o taktowaniu 4000 MHz. Mamy tutaj więc same najmocniejsze komponenty, które są obecne lub dopiero pojawią się na rynku.

acer predator orion 7000

Jak podaje producent, obudowa zaprojektowana zgodnie ze standardami ochrony przed zakłóceniami elektrycznymi i elektromagnetycznymi wyposażona została w przezroczyste panele boczne z hartowanego szkła, przez które można podziwiać w akcji dwa przednie wentylatory Predator FrostBlade 2.0 o średnicy 140 mm i jeden tylny wentylator Predator FrostBlade 2.0 o średnicy 120 mm. Obsługują one całą paletą barw ARGB. U góry obudowy Oriona 7000 znajduje się otwór, który daje użytkownikowi możliwość podmiany wentylatora o średnicy 120 mm na inny — o średnicy 240 mm.

Oprogramowanie PredatorSense

Program PredatorSense umożliwia kontrolę i modyfikację podświetlenia ARGB, prędkości pracy wentylatorów i ustawienia funkcji overclockingu. Dodatkowymi charakterystycznymi elementami wizualnymi są podświetlone błękitne logo Predator znajdujące się na przedzie obudowy oraz łatwo dostępny — również błękitny — przycisk zasilania, umieszczony w górnej części obudowy.

acer predator orion 7000

Acer chwali się, że zastosowany tu układ chłodzenia cieczą AIO oraz zaawansowany technologicznie system kierowania przepływem powietrza sprawiają, że wnętrze komputera zachowuje pozostaje w optymalnej (niskiej) temperaturze w każdych warunkach. Smukłe zakrzywione łopatki wentylatora FrostBlade zostały zaprojektowane tak, by zapewniać wzrost przepływu strumienia powietrza i odprowadzać/redukować ciepło bez odczuwalnych drgań czy wstrząsów mechanicznych. Ponadto zastosowane z wentylatorem wodoodporne i całkowicie szczelne łożyska to gwarancja braku jakichkolwiek wycieków smaru czy gromadzenia się pyłu lub kurzu, co ma szczególne znaczenie dla żywotności komputera.

Technologia Intel Killer 2.5G LAN

Karta Intel WiFi 6E (AX211) z technologią 2×2 MU-MIMO gwarantuje stabilność i szybkość połączenia z internetem. Jak przystało na komputer gamingowy najwyższej klasy, Acer Predator Orion 7000 oferuje użytkownikowi całą masę interfejsów i złączy na potrzeby podłączenia niezbędnych akcesoriów. Z przodu obudowy znajdziemy trzy porty USB 3.2 1. generacji typu A, jeden port USB 3.2 1. generacji typu C i dwa wejścia audio typu jack. Z tyłu obudowy znajdują się natomiast trzy porty USB 3.2 2. generacji typu A, jeden port USB 3.2 2×2 typu C, dwa porty USB 2.0 i trzy wejścia audio typu jack.

acer predator orion 7000


Komputer oferuje użytkownikowi 2,5-calową kieszeń USB 3.2 2. generacji typu C w standardzie hot-swap, dwa dyski SSD M.2 PCIe 4.0 (każdy o pojemności do 1 TB) oraz dwa 3,5-calowe dyski HDD SATA3 (każdy o pojemności do 3 TB).

Acer Predator Orion 7000 pojawi się w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku i będzie go można kupić za około 12000 złotych. 

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!