Acer przeszedł samego siebie! Zaprezentował 17-calowego Chromebooka

acer chromebook 317
(fot. Acer)

Na rynku znajdziemy wiele różnych laptopów pracujących pod kontrolą systemu Chrome OS. Czego jednak jeszcze nie mieliśmy? Chromebooka, który ma ogromny wyświetlacz o przekątnej aż 17 cali! Właśnie taki jest Acer Chromebook 317.

Acer Chromebook 317

Acer właśnie zaprezentował Chromebooka 317, czyli laptopa, który jest pod niektórymi względami naprawdę przełomowy. Dlaczego? Otóż jest to pierwszy na rynku Chromebook, który oferuje 17-calowy wyświetlacz. Tak, 17 cali, czyli jeszcze więcej niż już i tak ogromny MacBook Pro 16. Ale czym charakteryzuje się Acer Chromebook 317?

Tak jak wspomniałem wcześniej, laptop wyróżnia ogromny ekran o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości Full HD. Wyświetlacz został przykryty powłoką antyrefleksyjną, a wokół znajdziemy cienką ramkę. Sercem sprzętu jest procesor Intel Celeron, który choć nie zaskoczy nas nas wydajnością, tak w połączeniu z Chrome OS powinien wystarczyć do pracy biurowej czy gamingu poprzez Google Stadia.

Acer chwali się wysokiej jakości klawiaturą z podświetleniem oraz dużym touchpadem. Co ważne, sprzęt został wzbogacony o klawiaturę alfanumeryczną oraz głośniki stereo skierowane ku górze. Ponadto komputer ma zaoferować do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu, a także dwa porty USB-C 3.2. Niestety, póki co nie poznaliśmy polskiej ceny sprzętu. W Stanach Zjednoczonych wynosi ona 380 USD, czyli około 1400 złotych.

acer chromebook 317

Dzięki budżetowemu procesorowi, sprzęt z pewnością nie będzie drogi, a więc wiele osób będzie mogło sobie na niego pozwolić. Tym bardziej, jeśli ktoś potrzebuje mobilnego punktu dostępowego do internetu z wielkim ekranem. Sam przyznam, że jestem ciekawy jak ten sprzęt sprawdza się w pracy. Warto dodać, że miałem już do czynienia z Acerem Chromebook 315, który może być bardzo podobny do Chromebook 317.

Jak Wam podoba się Acer Chromebook 317? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Informacja prasowa, Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!