Acer Swift 5 – mobilność, wydajność i estetyka w jednym

Acer Swift 5

Acer zaprezentował najnowszy model laptopa Swift 5. Jest to nie tylko bardzo poręczne urządzenie, ale i eleganckie oraz wydajne. Co ma do zaoferowania nam ten tajwański gigant w swoim nowym laptopie?

Acer Swift 5 wydaje się być naprawdę ciekawym urządzeniem

Jego obudowa, wykonana ze stopów magnezowo-litowych oraz magnezowo-aluminiowych, ma grubość zaledwie 14.95 mm. To tyle samo, a nawet i mniej, co przeciętny podręcznik szkolny w formacie A4. Dodatkowo waży mniej niż kilogram, co sprawia, że bezproblemowo wsadzimy go do naszego plecaka. Cechuje się ona łagodnymi krawędziami oraz minimalizmem, co dodaje jej elegancji. Dostępny będzie w dwóch wariantach, złotym oraz zielonym.

Acer Swift 5

Acer Swift 5 wyposażony jest w 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD. Jest on czuły na dotyk, co może przydać się podczas pracy na tym urządzeniu. Jego jasność wynosi 300 nitów, a pokrycie barw NTSC – 72%. Warto dodać, że otoczony jest cieniutkimi ramkami – stosunek powierzchni ekranu do powierzchni tej części obudowy wynosi aż 90%. Ekran pokryty jest specjalną warstwą Antimicrobial2 Corning Gorilla Glass2, która zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów na jego powierzchni.

Acer Swift 5

Warto przeczytać: Acer Enduro to seria sprzętów do zadań specjalnych

Za jego wydajność odpowiada połączenie procesora Intel Core i7-1165G wraz ze zintegrowaną grafiką Intel Xe bądź dedykowaną kartą NVIDIA GeForce MX350 oraz do 16 GB RAM-u. Jako magazyn danych służy tutaj dysk SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB. Acer Swift 5 posiada chłodzenie, którym możemy sterować na trzy sposoby: cichy, standard oraz maksymalna wydajność. Wbudowana bateria o pojemności 56 Wh zapewnić ma nawet cały dzień pracy bez dodatkowego źródła zasilania. Zaś po 30 minutach ładowania, według producenta, pozwolić ma na 4 godziny pracy.

Acer Swift 5

Wyposażony jest w wiele portów, co czyni go bardzo praktycznym laptopem. Znajdziemy tu m. in. USB typu C, Thunderbolt 3 czy też USB 3.2 2. generacji. Nad łącznością bezprzewodową czuwa dwuzakresowa karta sieciowa Intel zgodna ze standardem Wi-Fi 6 oraz moduł Bluetooth 5.0. Urządzenie to możemy odblokować za pomocą czytnika linii papilarnych. Dostępny będzie w czwartym kwartale tego roku w Polsce, a jego cena zaczynać się będzie od 4599 zł.

Co sądzicie o tym laptopie? Mi osobiście bardzo się on podoba, zarówno pod kątem wizualnym, jak i specyfikacji technicznej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!