Tablet z Chrome OS? Taki jest Acer Chromebook Tab 510

Acer Chromebook Tab 510
Acer Chromebook Tab 510 (fot. Acer)

Urządzenia typu Chromebook raczej kojarzą nam się z laptopami – głównie z tanimi propozycjami, ale na rynku nie brakuje tych premium. Acer jednak postanowił pójść o krok dalej i zaprezentował tablet z Chrome OS. Oto Acer Chromebook Tab 510!

Acer Chromebook Tab 510 – tablet z Chrome OS

Na wczorajszej konferencji Acer zaprezentował sporo nowych urządzeń. Mnie najbardziej zainteresował Acer Chromebook Tab 510. Dlaczego akurat ten sprzęt? A no dlatego, że w rzeczywistości jest to tablet z Chrome OS! Model oznaczony jako D652N lub D652NL ma charakteryzować się wytrzymałą i smukłą obudową oraz dobrą wydajnością.

Na pokładzie oczywiście mamy system Chrome OS, gdzie w zasadzie na każdym sprzęcie wygląda tak samo. Ekran natomiast ma przekątną 10,1″, został wykonany w technologii IPS i zachowano go w proporcjach 16:10. Rozdzielczość wynosi 1920 x 1200 pikseli. Z przodu jeszcze znajdziemy kamerkę 5 MP do wideorozmów. Z tyłu znajduje się jeden aparat 8 MP.

Acer Chromebook Tab 510  (fot. Acer)
Acer Chromebook Tab 510 (fot. Acer)

Sercem urządzenia jest najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 7c 2. generacji z obsługą sieci 4G LTE. Producent deklaruje aż 11 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu – to całkiem sporo. Tablet współpracuje z dokowanym rysikiem USI o 4096 poziomach czułości nacisku. W zestawie znajduje się również opcjonalna klawiatura-etui Keyboard Folio Case, która tablet zamienia w mini-laptopa.

Acer Chromebook Tab 510  (fot. Acer)
Acer Chromebook Tab 510 (fot. Acer)

Acer Chromebook Tab 510 powstał głównie z myślą o ciężkiej pracy. Dlatego też jego obudowa spełnia wymogi standardu MIL-STD 810H i jest odporna na uderzenia czy wstrząsy. Ekran został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass.

Acer Chromebook Tab 510  (fot. Acer)
Acer Chromebook Tab 510 (fot. Acer)

Cena nowego Chromebooka ma zaczynać się od 400 dolarów (nieco ponad 1760 PLN). Sprzedaż ma rozpocząć się już w czerwcu, ale póki co, tylko w USA. Dobrze jakby sprzęt trafił do Polski – byłby dobrym zamiennikiem dla iPadów.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!