Acer TravelMate B3 to tani laptop dla uczniów z Windowsem 11 SE

acer-travelmate-b3
(fot. Acer)

Acer właśnie wprowadził na rynek laptopy z systemem Windows 11 SE. Sprzęt oraz OS powstały z myślą o uczniach i studentach. Dlatego też jest funkcjonalnie, przemyślanie, ale też tanio.

Acer TravelMate B3 i TravelMate Spin B3 – dla uczniów potrzebujących Windowsa

Acer właśnie wydał nowe modele laptopów nazwanych TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3. Nie będę owijał w bawełnę, są to tanie i wyjątkowo proste urządzenia, które przede wszystkim mają być przystępne cenowo. Dodatkowo są one skierowane do uczniów i studentów, o czym świadczy system operacyjny Windows 11 w odmianie SE.

acer-travelmate-b3-
(fot. Acer)

Obydwa modele są do siebie bardzo podobne, ale różnią się ekranem. Jeden i drugi oferuje ekran 11,6 cala IPS o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Gdzie ta różnica? Otóż wersja Spin ma specjalny zawias, co sprawia, że laptopa możemy przekręcić o 360 stopni i używać w trybie tabletu – tym bardziej, że mamy tutaj dotykowy ekran przykryty szkłem Gorilla Glass. Spin oferuje nawet rysik w zestawie sprzedażowym. Dobry dodatek do rysowania i tworzenia notatek.

acer-travelmate-b3-
(fot. Acer)

A co z resztą specyfikacji? Przede wszystkim mamy tutaj procesor Intel Celeron N4120 lub Pentium Silver N5030 z zintegrowanym układem Intel UHD 605. Dodatkowo mamy też 4 GB pamięci RAM DDR4 oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Całość zasila ogniwo, które ma pozwolić nawet na 10 godzin pracy.

Trzeba dodać też, że mamy tutaj sporo portów. Chociażby Ethernet, 2 x USB 3.2, HDMI oraz czytnik kart pamięci micro SD. Klawiatura laptopa jest odporna na zalania.

acer-travelmate-b3-
(fot. Acer)

W zasadzie są to Chromebooki z Windowsem

Takie specyfikacje to częste zjawiska na rynku komputerów przeznaczonych dla uczniów. Przy czym te zazwyczaj pracują na bardzo lekkim systemie Chrome OS, gdzie ma to rację bytu. Windows 11 SE (lub Windows 11 for Education) może być natomiast nieco zbyt ciężki na tak słabą specyfikację – tym bardziej mówię tu o niewielkiej ilości RAM-u. Gdybym się wyposażył w ten sprzęt to próbowałbym zainstalować bardzo lekkiego Linuxa pokroju Xubuntu, Manjaro z MATE czy Linux Mint Xfce.

A co z cenami? Obydwa laptopy mają być dostępne z Windowsem 11 SE lub Windowsem 11 for Education. Acer TravelMate B3 ma kosztować 359 Euro (co daje około 1625 złotych), a TravelMate Spin B3 539 Euro, co równa się około 2440 złotych.

Źródło: Acer

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!