Adobe Brackets umiera. Firma porzuca swój projekt

adobe brackets
(fot. Wikipedia)

Brackets to jeden z produktów firmy Adobe. Jest to otwartoźródłowy edytor kodu dedykowany twórcom stron internetowych. Niestety, projekt właśnie umiera, bowiem twórcy go porzucili.

Adobe Brackets to edytor kodu, który został stworzony z myślą o twórcach witryn internetowych. Oferuje on wiele ułatwień i udogodnień, które przyspieszają tworzenie projektów. Aplikacja została udostępniona na zasadach Open Source. Niestety, twórcy zdecydowali się na porzucenie swojego produktu.

brackets

To koniec Brackets od Adobe

Adobe nawiązało współpracę z Microsoftem, co niejako zobowiązało ich do porzucenia projektu Brackets. Już od 1 września 2021 roku firma nie zajmuje się programem i zachęca nas do przesiadki na Visual Studio Code.

Brackets

Warto jednak dodać, że Brackets to projekt Open Source, a więc każdy z nas może wziąć sobie kod i samemu rozwijać. Już teraz powstał fork, którego nazwa wynosi Brackets Continued i jesteśmy do niego przenoszeni po wejściu na witrynę brackets.io. Póki co, nie został wydany żaden release ponad to, co przygotowało Adobe. Zapewne na nowe, niezależne wersje jeszcze sobie trochę poczekamy.

Jeśli korzystałeś z Brackets to również zachęcamy do przesiadki na Visual Studio Code lub na jego fork bez telemetrii – VSCodium. Dobrymi edytorami również są Atom oraz Kate.

Źródło: It’s FOSS, Brackets

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!