Aion Bank po trzech miesiącach ma już 20 tysięcy klientów

Aion Bank karta

Aion Bank jest dostępny w Polsce od trzech miesięcy. Jak wygląda rozwój banku? Poznaliśmy ciekawe statystyki.

Aion Bank z 20 tysiącami klientów po 3 miesiącach istnienia na naszym rynku

Aion Bank to nieco inny bank, bowiem jest on kontrolowany w pełni z aplikacji mobilnej. Pojawił się on w Polsce jakoś w połowie wakacji. Po pierwszym miesiącu istnienia na naszym rynku twórcy chwalili się 10 tysiącami klientów. Jak sytuacja wygląda teraz? Po trzech miesiącach klientów jest więcej, ale nie jest to aż taka ogromna liczba. Mowa tu o 20 tysiącach klientów.

Warto dodać, że te 20 tysięcy klientów powierzyło bankowi miliard złotych. Co ważne, jeszcze na początku września było to pół miliarda. Użytkownicy chętnie decydują się na trzymanie tutaj swoich środków ze względu na jedno z najwyższych oprocentowań na rynku.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Nasze wyniki pokazują, że Polacy poszukują sposobu na walkę z rosnącą inflacją. Korzystając z wysokiego oprocentowania, na rachunkach oszczędnościowych zdeponowali w sumie miliard złotych.

powiedział Karol Sadaj, szef Aion Banku w Polsce.

Warto tutaj dodać, że Aion Bank dogadał się z Allegro i będzie skupował transze wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. W ramach dwuletniej umowy uzgodniono 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay w wysokości do 500 milionów złotych.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Aion Bank oferuje trzy typy subskrypcji. Plan Light jest darmowy i zawiera całkiem sporo. Kolejny jest Plan Smart kosztujący 29,99 złotych miesięcznie. Najdroższym pakietem jest All-Inclusive za 49,99 złotych miesięcznie.

Źródło: Aion Bank przez Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!