Aion Bank wesprze Allegro Pay. To pomoże obu usługom się rozwinąć

aion bank
(fot. Aion Bank)

Aion Bank to nowa instytucja w polskim sektorze bankowym. Jego start miał miejsce w ciągu ostatnich miesięcy, a w pełni cyfrowa forma oraz atrakcyjne oprocentowanie przyciągnęły wielu użytkowników. Bank ten reklamuje się jako instytucja, która oferuje użytkownikom pakiet usług w odgórnej cenie, bez żadnych dodatkowych opłat. By móc dalej się rozwijać, Aion Bank angażuje się również w inne projekty. Wiemy, że dzięki współpracy zaoferuje on rachunki bankowe klientom fintechu Pacific. Dziś ogłoszono również współpracę z Allegro.

Allegro Pay x Aion Bank

Aion Bank podpisał umowę, na mocy której będzie skupował transze wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. Tym sposobem bank zapewni sobie udział w e-commerce. W ramach dwuletniej umowy uzgodniono 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay w wysokości do 500 milionów złotych.

Allegro Pay

W praktyce klienci Allegro podczas zakupów nie zauważą żadnych zmian, ponieważ pożyczki będą nadal udzielane, obsługiwane i spłacane poprzez platformę Allegro.

Umowa z Aionem pozwoli zwiększyć wartość pożyczek udzielanych przez Allegro Pay. Usługa ta, po rocznym pilotażu, została udostępniona wszystkim klientom Allegro. Platforma sprzedażowa planuje do końca 2021 roku podwoić wartość udzielonych pożyczek z fintechu Allegro.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!