Aion Bank wycofuje się z darmowych kont! Zadziwiająca decyzja

Aion Bank karta

Aion Bank to stosunkowo nowy bank w Polsce. Zadebiutował on w połowie zeszłego roku i już teraz przejdzie ogromne zmiany. Mamy złe wiadomości dla tych, co korzystają z darmowego konta.

Aion Bank przestanie być darmowy. Instytucja pozbywa się najniższej formy subskrypcji

Aion Bank zadebiutował w Polsce w sierpniu 2021 roku. Zaciekawił on nas bardzo przejrzystą ofertą oraz ciekawymi warunkami. Mało tego, za konto można płacić jak za Spotify, czyli jak za subskrypcję w aplikacji. Dodatkowo, całym swoim kontem właśnie zarządzamy z poziomu programu na smartfony. Aion Bank zaoferował Polakom trzy typy konta:

  • Plan Light – darmowy
  • Plan Smart – płatny 29,99 złotych miesięcznie
  • Plan All-Inclusive – płatny 49,99 złotych miesięcznie
aion bank
Typy kont oferowanych w styczniu 2022 (fot. Aion Bank)

Jak się jednak okazuje, Aion Bank zrezygnuje z darmowego planu. Instytucja ogłosiła, że darmowy typ konta nie będzie dostępny dla nowych użytkowników już od 3 lutego. W przypadku dotychczasowych klientów darmowy wariant planu Light zniknie 3 kwietnia. Osoby chcące dalej korzystać z Aion Bank będą musiały przejść na płatny plan kosztujący 19,99 PLN.

Aion Bank dodaje, że w zamian za to najniższy pakiet zostanie rozszerzony o nielimitowane i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Co ciekawe, opłatę za konto będzie można ominąć deponując na rachunku minimum 5 tysięcy złotych. Pozostałe pakiety pozostaną bez zmian.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Aion Bank zrezygnował też z udzielania kredytów oraz z tworzenia kont dla firm. Instytucja chce stać się bankiem inwestycyjno-oszczędnościowym. Dlatego też od 3 lutego podniesie się oprocentowanie złotowych kont oszczędnościowych. Dla planu Light będzie to 1,5%, 2% dla konta Smart oraz 2,5% dla planu All-Inclusive.

Sam mam konto w Aion Bank od samego początku jego istnienia w Polsce. Aktualnie jestem w kropce i muszę się zdecydować czy rezygnuje z usług Aionu czy jednak wolę płacić te 19,99 PLN miesięcznie.

Źródło: Cashless, Aion Bank

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!