Aion Bank już jest! Bank z subskrypcją jak za Netflix nie jest taki drogi!

aion bank

Kilka dni temu pisaliśmy o Aion Bank, czyli o banku, do którego usług mamy dostęp w ramach subskrypcji – tak jak w przypadku chociażby Netflixa czy Spotify. Dzisiaj usługa weszła oficjalnie do Polski i znamy jej ceny!

Aion Bank to autorskie dzieło Wojciecha Sobieraja, twórcy Alior Banku. To, co wyróżnia ten bank, to brak placówek – wszystko dostępne ma być z poziomu aplikacji mobilnej. Oczywiście nie zabraknie wsparcia w postaci czatów oraz infolinii i to z dostępem 24/7 w języku polskim. Jak to działa?

W zamian za miesięczną opłatę, klient będzie miał dostęp do wszystkich usług banku – podobnie jak jest to w Spotify czy Netflix. Mowa tu o wymianie walut, kredytach, lokatach, a nawet o wyrabianiu kart płatniczych.

Aion Bank – trzy plany do wyboru

Fintech oferuje Polakom trzy typy subskrypcji:

  • Plan Light – darmowy
  • Plan Smart – 29,99 zł/miesięcznie
  • Plan All-Inclusive – 49,99 zł/miesięcznie

Między planami są spore różnice i możecie się z nimi zapoznać na poniższym zrzucie ekranu.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Warto dodać, że Plan Smart pozwala na tworzenie kart zarówno wirtualnych, jak i fizycznych. W przypadku planu Light również można otrzymać fizyczną kartę płatniczą, jednak należy za nią jednorazowo zapłacić 11,99 PLN. Ponadto Plan Light pobiera opłaty za wypłatę z bankomatów – do września włącznie te pozostaną darmowe.

Aion Bank funkcjonuje jako aplikacja na Androida i iOS. Co ważne, w każdym typie subskrypcji mamy prawo korzystać z zarówno Apple Pay, jak i Google Pay – podobnie jak w Revolut. Fintech ma również zaoferować wkrótce opcje pożyczkowe, karty kredytowe oraz oferty biznesowe.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Trudno nie odnieść wrażenia, że usługa podobna jest do Revoluta, który w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Ale to dobrze, bowiem konkurencja na tym rynku się przyda, a zyskamy na tym my – klienci.

Jeśli chcecie sprawdzić Aion Bank, to możecie zarejestrować się ze specjalnym kodem AION507, który pozwoli Wam otrzymać ciekawe bonusy:
– biorąc plan darmowy (Light), dostawa karty płatniczej jest darmowa (zamiast 11.99 zł),
– biorąc plan płatny (Smart / All Inclusive), otrzymasz 2 miesiące za free (zamiast jednego miesiąca).

Źródło: Aion Bank

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!