Akcje CD Projekt RED spadły o 25% w ciągu dwóch miesięcy

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED zdecydowanie nie skorzystał na ponownym przełożeniu premiery gry. Cena akcji spółki spadła, pociągając za sobą zmniejszenie kapitalizacji rynkowej spółki o prawie 2,5 miliarda euro.

To najlepszy moment, aby kupić akcje CD Projekt RED

Wspomniany szczyt zbiegł się w czasie z zapowiedzią nowego tytułu mobilnego Wiedźmina w stylu Pokemon Go firmy Niantic, o którym pisaliśmy tutaj. 27 sierpnia kapitalizacja rynkowa CD Projekt RED wyniosła około 9,6 miliarda euro, czyli 42,4 miliarda złotych – przy cenie prawie 461 złotych za akcję.

Zobacz też: CD Projekt RED kusi polską wersją językową Cyberpunka 2077

Jednak rekordowo kurs akcji CD Projekt RED spadł do 331 złotych, a więc najniższego poziomu od kwietnia 2020 r. Ostatnio akcje CD Projektu Red były wyceniane nieco wyżej, po 346 złotych, czyli o 25% mniej niż w sierpniu. Obecna kapitalizacja rynkowa rodzimej firmy wynosi 7,2 miliarda euro, co odpowiada 33,4 miliardów złotych.

The Witcher: Monster Slayer

Wzrost wartości akcji zbiegł się z sukcesem i popularnością w mediach Wiedźmina i gry AR, natomiast spadek szedł w parze ze zdecydowanie bardziej negatywnymi wiadomościami. Dwumiesięczny okres między końcem sierpnia a końcem października został raczej zdominowany przez doniesienia o opóźnieniach w dopracowaniu i wydaniu Cyberpunka 2077.

Akcje CD Projekt RED spadły o 25% w ciągu dwóch miesięcy

CD Projekt RED zwołał w tym tygodniu spotkanie z inwestorami, aby wyjaśnić opóźnienie Cyberpunka od 19 listopada do 10 grudnia. Padło wtedy wiele pytań dotyczących prawdopodobieństwa czwartego odroczenia i sposobów organizacji pracy w studiu.

Czy przekładanie premiery będzie miało większe negatywne skutki dla firmy? O tym dowiemy się najprawdopodobniej w grudniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!