Aktualizacja do Androida 10 dla Xiaomi Mi A3 ponownie dostępna. Czy tym razem wszystko będzie działać?

Android One

Początek marca przyniósł nam informację o tym, że Mi A3 w końcu otrzymuje aktualizację do Androida 10. Posiadacze tego urządzenia nie mogli jednak cieszyć się zbyt długo. Okazało się, że aktualizacje jest pełna błędów i krótko po udostępnieniu najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem Xiaomi musiało wstrzymać aktualizację. Teraz ponownie jest ona dostępna.

Xiaomi obiecuje brak jakichkolwiek błędów

Części posiadaczy Mi A3 udało się zaktualizować urządzenie do Androida 10. Problem w tym, że liczba błędów w tym systemie była tak duża, że smartfon często stawał się całkowicie nieużywalny. Wyobraźcie sobie, że w waszym telefonie nagle całkowicie znika skaner linii papilarnych z ekranu blokady, a dodatkowo telefon lubi się nie włączać przez dłuższą chwilę (wpada w tak zwany boot loop) czy aplikacja aparatu samoczynnie wyłącza się w momencie, gdy chcecie zrobić zdjęcie. Irytujące, prawda? Tak właśnie wyglądał Mi A3 po wgraniu najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem.

Aktualizacja była dostępna przez OTA tylko przez chwilę. Użytkownicy zgłaszali Xiaomi błędy i chiński producent musiał wycofać aktualizację oraz najzwyczajniej w świecie ją naprawić. Teraz Mi A3 możemy ponownie zaktualizować do Androida 10. Według zapewnień firmy z Państwa Środka wszystkie niedociągnięcia zostały naprawione, a dodatkowo wersja ta została odpowiednio przetestowana i nie znaleziono w niej jakichkolwiek błędów. Czy tak będzie w rzeczywistości? Jeśli posiadacie Mi A3 wstrzymałbym się jeszcze z aktualizacją i poczekałbym na wrażenia samych użytkowników.

Zobacz także: Xiaomi Mi TV w końcu pojawią się w sprzedaży w naszym kraju

Mam wrażenie, że Android One w wykonaniu Xiaomi to całkowita porażka. Aktualizacje są wypuszczane z gigantycznym wręcz opóźnieniem, a praktycznie z każdą nową wersją systemu słyszymy o ogromie błędów, na które skarżą się sami użytkownicy. I tak naprawdę sytuacja wyglądała dokładnie tak samo w przypadku Mi A1, Mi A2, Mi A2 Lite oraz teraz w przypadku Mi A3. Miejmy nadzieję, że tym razem chiński producent w końcu wyciągnął wnioski i przygotował aktualizację, która całkowicie będzie pozbawiona błędów.

Korzystacie z Mi A3? Co myślicie o czystym Androidzie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!