Jabra bierze się za aktualizacje! Słuchawki Elite 7 Pro i Elite 7 Active otrzymują nowe funkcje

Jabra bierze się za aktualizacje! Słuchawki Elite 7 Pro i Elite 7 Active otrzymują nowe funkcje

Firma Jabra ogłosiła właśnie wprowadzenie aktualizacji oprogramowania dla swoich słuchawek bezprzewodowych –  Elite 7 Pro oraz Elite 7 Active. Najnowsza aktualizacja wprowadza przede wszystkim wielopunktową łączność Bluetooth (Multipoint), udostępnia użytkownikom Androida możliwość wyboru Asystenta Google jako preferowanego asystenta głosowego, a także zawiera standardowe ulepszenia łączności i funkcji MyFit. 

Co nowego dla użytkowników Elite 7 Pro i Elite 7 Active?

Funkcja Multipoint wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdyż pozwala na łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie przez Bluetooth, co z kolei umożliwia zdecydowanie płynniejsze przełączanie pomiędzy urządzeniami. Jak informuje producent, dzięki wspomnianej funkcji, użytkownicy mogą oglądać filmy lub słuchać muzykę na jednym urządzeniu, mając jednocześnie możliwość szybkiego odebrania ważnego połączenia na innym urządzeniu. Technologia Multipoint automatycznie i priorytetowo traktuje połączenie z urządzeniem odbierającym rozmowy przychodzące w stosunku do urządzenia, z którego przykładowo słuchamy muzyki. 

Jabra bierze się za aktualizacje! Słuchawki Elite 7 Pro i Elite 7 Active otrzymują nowe funkcje

Producent dodatkowo informuje, że jeśli użytkownicy Jabra Elite 7 Pro i Elite 7 Active są już w trakcie rozmowy telefonicznej i otrzymają nowe połączenie przychodzące, usłyszą dźwięk pukania. Naciskając przycisk na słuchawce, mogą zakończyć aktywne połączenie i odebrać to przychodzące. Należy mieć jednak świadomość, że funkcja Multipoint nie umożliwia odtwarzania muzyki z dwóch urządzeń jednocześnie. 

Jak już wspomniałem, najnowsza aktualizacja wprowadza również możliwość wyboru Asystenta Google jako preferowanego wirtualnego asystenta głosowego w aplikacji Jabra Sound+. Należy pamiętać, że funkcja ta dostępna jest jedynie na urządzeniach z systemem Android. Ulepszenia doczekała się także funkcja MiFit, która pomaga dobrać odpowiedni rozmiar wkładek dousznych, tak aby zapewnić ich jak najlepsze dopasowanie. Nowa wersja oprogramowania wprowadza ponadto udoskonalenia łączności. 

 Źródło: Informacja prasowa, Jabra 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!