Aktualizacja One UI 6.1 zadba o ekran Twojego flagowego Samsunga

Aktualizacja One UI 6.1 zadba o ekran Twojego flagowego Samsunga

Sztuczna inteligencja to krok w dobrą stronę nowych technologii. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Samsung, który oprócz udostępniania Galaxy AI na starsze urządzenia (flagowce) dodaje także dodatkowe funkcje chroniące telefon. Wśród nich funkcja zabezpieczająca wyświetlacz smartfonów Samsunga.

Nowa aktualizacja zapewni ochronę przed wypaleniem wyświetlacza

Samsung w ostatnim czasie zaskoczył swoich klientów. Tuż przed Świętami w Polsce posiadacze zeszłorocznych flagowców koreańskiego koncernu otrzymali aktualizacje z licznymi funkcjami sztucznej inteligencji. Okazuje się, że aktualizacja One UI 6.1 wprowadziła także inne dodatki. Wśród nich znajdziemy funkcje chroniącą OLED-owe ekrany przed wypaleniem. Samsung obiecał, że nowe oprogramowanie pojawi się 28 marca na 100 mln urządzeń i słowa dotrzymał. W Polsce użytkownicy również otrzymali terminowe wsparcie do sztucznej inteligencji.

Aktualizacja One UI 6.1 zadba o ekran Twojego flagowego Samsunga

Działanie chroniące ekran jest bardzo proste (zaprezentowane powyżej). Różnego rodzaju stałe elementy interfejsu użytkownika na pasku i pasku nawigacji poruszają się co kilka minut. Ruchy mogą być niezauważalne dla ludzkiego oka, więc nie ujrzymy dziwnych ruchów lub działań, które mogą zaniepokoić nieświadomych użytkowników. Aktualizacja została One UI 6.1 udostępniona na większość zeszłorocznych flagowców, ale na chwilę obecną funkcję chroniącą OLED-owe wyświetlacze testowano na urządzeniach z rodziny Galaxy S23. Nie mamy jasnych informacji czy i kiedy takie rozwiązanie trafi na resztę smartfonów.

Samsung na pewno zajmie się dodaniem funkcji także na innych smartfonach

Wypalanie się wyświetlaczy to przede wszystkim koszty. Oprócz tego w sytuacji, kiedy za naprawę odpłatną wymiany ekranu ma zapłacić klient pojawia się także czarny piar. Wielu klientów nie chce płacić za uszkodzenia, za które nie są odpowiedzialni. Wypalanie ekranu być może jest naturalnym działaniem OLED-owych ekranów, ale konsumenci nie mogą płacić za naturalne działanie podzespołów zastosowanych przez samego producenta. Samsung miał już liczne przejścia (głównie medialnie rozdmuchane posty z dawnego Twittera), które zawsze mocno uderzają w marketing. Dlatego uruchomienie funkcji chroniącej ekrany od wypalenia jest w interesie samego producenta.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!