Smartfony Vivo wkrótce otrzymają aktualizację do Androida 12

Smartfony Vivo wkrótce otrzymają aktualizację do Androida 12

Firma Vivo poinformowała właśnie, że jej smartfony zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji Androida w trzech etapach, począwszy od stycznia 2022 roku.

Vivo wprowadza aktualizację do Androida 12

Smartfony Vivo będą aktualizowane w Europie od końca stycznia przyszłego roku. Producent chwali się, że jest jednym z pierwszych producentów smartfonów, który wypuści na rynek najnowszą wersję oprogramowania od Google. 

Jak poinformowałem wcześniej, wdrożenie aktualizacji do Androida 12 zostało podzielone na trzy etapy, z których pierwszy rozpocznie się pod koniec stycznia 2022 roku. Pierwszymi modelami, które zostaną objęte wspomnianą aktualizacją będą X60 Pro oraz V21 5G. W ostatnich dniach lutego aktualizacja dotrze do właścicieli modeli Y52 5G i Y72 5G. Model X51 5G oraz pozostałe smartfony z serii Y (Y33s, Y21s, Y70, Y20s, Y11s) zostaną zaktualizowane do końca kwietnia 2022 roku. 

Smartfony Vivo wkrótce otrzymają aktualizację do Androida 12
Vivo X60 Pro

Vivo potwierdza, że wszystkie urządzenia dostępne na rynku europejskim otrzymają aktualizację. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszym kwartale roku zaktualizowane zostaną wyłącznie urządzenia zakupione poza kanałami operatorskimi. O terminach aktualizacji  tych urządzeń zadecydują operatorzy.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!