Android 12 oficjalnie zaprezentowany! To duże zmiany w wyglądzie

android 12

Rozpoczęła się seria konferencji Google I/O, czyli jedno z ważniejszych wydarzeń dla użytkowników produktów firmy z Mountain View, a więc praktycznie nas wszystkich. Na pierwszym spotkaniu przedstawiony został Android 12. Zobaczmy co zmieniło się w nowej wersji robocika.

Spore zmiany w designie Android 12

Do tej pory tak zwany czysty Android miał swoich zwolenników głównie dzięki szybkości działania. Nie słyszałem jednak, aby ktoś zachwycał się jego projektem. To raczej nakładki producentów zbierały pochwały za ładny i kolorowy interfejs. Teraz sytuacja się zmieniła, ponieważ w Androidzie 12 mamy do czynienia z atrakcyjniejszą oprawą wizualną oraz urozmaiconą kolorami. Nowy język projektowania otrzymał nazwę Material You.

Google zaznaczyło, że Android 12 na smartfonach z linii Pixel zapewni wiele nowych opcji personalizacji wyglądu. Do tego dostaniemy funkcję automatycznego obierania kolorów do aktualnie ustawionej tapety – dotyczy to również ekranu blokady, elementów sterujących poziomem głośności oraz nowych widżetów. Na filmie wyżej możecie zobaczyć przeprojektowane elementy.

Szybszy i responsywniejszy system

Google wymienia skrócenie czasu procesora potrzebnego do wykonania podstawowych usług systemowych nawet o 22% i zmniejszenie wykorzystania wydajniejszych rdzeni nawet 15% jako podstawy szybszego działania systemu. Przełoży się to również na większą energooszczędność. Te i więcej zmian w podstawowych elementach systemu mają uczynić go bardziej płynnym.

Nowy Android 12 – jeszcze większa prywatność

Android 12 oficjalnie zaprezentowany! To duże zmiany w wyglądzie

Android 12 będzie wyposażony w nowe funkcje, które pozwolą jeszcze proście sprawdzać jakie aplikacje uzyskują dostęp do danych użytkownika. Nowy panel ustawień pozwoli szybciej zbadać, z jakich danych korzysta dana aplikacja oraz jak często to robi. System Google wyświetli też ikonkę w prawym górnym rogu, która będzie informować, kiedy aplikacje korzystają z mikrofonu lub aparatu. Dostaniemy też funkcję, która pozwoli na udostępnianie przybliżonej lub dokładnej lokalizacji aplikacjom.

Jak podoba się Wam nowa wersja systemu Google? Będziecie czekać z niecierpliwością na aktualizację do Androida 12? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!